• Посилання скопійовано

Як виконувати приписи Держпраці з питань охорони праці під час карантину?

Виконання вимог приписів можливо відкласти на час дії обмежувальних заходів, якщо виявлені порушення не несуть безпосередню загрозу життю та здоров’ю працівників

Як виконувати приписи Держпраці з питань охорони праці під час карантину?

Держпраці зазначає, що відповідно до ч. 8 ст. 7 Закону У“Про основні засади державного нагляду(контролю) у сфері господарської діяльності” припис – обов’язкова для виконання у визначені строки письмова вимога посадової особи органу державногонагляду (контролю) суб’єкту господарювання щодо усунення порушень вимог законодавства.

У той же час ст. 10 Закону №1645-ІІІ передбачає, що одним з основних принципів профілактики інфекційних хворобє дотримання підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності та громадянами санітарно-гігієнічних та санітарно-протиепідемічних правил і норм при здійсненні будь-яких видів діяльності.

На виконання вимог Закону, постановою КМУ від 11.03.2020 р. №211 (далі – Постанова) на всій територї України з 12 березня 2020 р. до 11 травня 2020 р. встановлено карантин. Цією Постановою вноситься також ряд обмежень та заборон, що стосуються як пересування, так і провадження деяких видів  діяльності.

Отже, на підставі зазначеного, якщо для усунення порушень нормативно-правових актів з охорони праці, викладених в приписі, не потребується спричиняти дії, що заборонені Постановою, такі вимоги необхідно виконати у встановлені строки. В іншому разі – виконання вимог приписів можливо відкласти на час дії обмежувальних заходів, якщо виявлені порушення не несуть безпосередню загрозу життю та здоров’ю працівників, а також за умови дотримання вимог нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки.

Одночасно, звертаємо увагу на статтю 29 Закону  «Про охорону праці», в якій зазначено, що уразі неможливості повного усунення небезпечних та шкідливих  для здоров’я умов праці роботодавець зобов’язаний повідомити про це відповідний орган державного нагляду за охороною праці. Він може звернутися до зазначеного органу з клопотанням про встановлення необхідного строку для виконання заходів щодо приведення умов праці на конкретному виробництві чи робочому місці до нормативних вимог. Відповідний орган державного нагляду за охороною праці розглядає клопотання роботодавця, проводить у разі потреби експертизу запланованих заходів, визначає їх  достатність і за наявності підстав може, як виняток, прийняти рішення про встановлення іншого строку застосування вимог нормативних актів з охорони праці.

Джерело: Державна служба з питань праці

Рубрика: Право і відповідальність/Контролюючі органи і перевірки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Контролюючі органи і перевірки»