Главная Все новости Право и ответственность Контролирующие органы и проверки

Что изменилось в сроках принудительного взыскания налогового долга?

Срок, в течение которого ГНС предоставлено право на взыскание средств и продажа имущества налогоплательщика, наступает через 30 к.дн. со дня направления (вручения) налогового требования (а не через 60, как было раньше)

Офіс великих платників податків ДПС звертає увагу платників податків на зміни податкового законодавства в частині примусового стягнення заборгованості, передбачені Законом України від 16.01.2020 року №466-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» (далі – Закон України).

Основні зміни в механізму стягнення податкового боргу (діють з 23.05.2020 року):

  • термін, протягом якого контролюючому органу надано право на стягнення коштів та продаж майна платника податків настає через 30 календарних днів з дня надіслання (вручення) податкової вимоги, а не через 60, як було раніше.
  • термін на самостійне проведення експертної оцінки зменшено до 1 місяця з дня прийняття рішення контролюючим органом, що прискорює процедуру для подальшої реалізації майна в рахунок погашення податкового боргу (раніше такий термін становив 2 місяці).
  • визначено заходи стосовно примусового стягнення заборгованості з частини чистого прибутку (доходу) державних унітарних підприємств та їх об’єднань здійснюватимуться відповідно до  ст. 59-60  та глави 9 ПКУ.

***

Читайте також: Як змінився порядок стягнення податкового боргу?

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Джерело
ГНС по работе с крупными налогоплательщиками
Рубрика:
Право и ответственность / Контролирующие органы и проверки
Теги:
Задолженность , Налоговый долг , ГНСУ , Налоговая реформа -2020

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме