Главная Все новости Право и ответственность Контролирующие органы и проверки

За недопуск ГСЧС к проверкам по пожарной безопасности будет админштраф: принят в I чтении законопроект

ВРУ приняла в первом чтении законопроект №3931. По нему создание препятствий для проверок ГСЧС влечет за собой наложение штрафа от 1000 до 2000 НМДГ (от 17000 до 34000 грн)

26 січня ВРУ прийняла за основу проект Закону за №3931 "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо встановлення відповідальності за перешкоджання у проведенні перевірок з питань техногенної та пожежної безпеки".

Законопроектом передбачається доповнити Кодекс України про адміністративні правопорушення новою статтею 18514 «Створення перешкод для діяльності уповноважених посадових осіб центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд (контроль) у сфері техногенної та пожежної безпеки, у тому числі пов’язаної з проведенням перевірок».

Проектом передбачається надати можливість суддям районних, районних у містах, міських чи міськрайонних судів розглядати справи про адміністративні правопорушення та надати право поліцейським та посадовим особам органу державного нагляду (контролю) у сфері техногенної та пожежної безпеки складати протоколи про адміністративне правопорушення, передбачене статтею 18514 Кодексу шляхом внесення змін до частини першої статті 255 Кодексу.

У зв’язку з тим, що правопорушники можуть не надавати можливість оформити протокол за статтею 18514 Кодексу, пропонується надати можливість поліцейським проводити адміністративне затримання до встановлення особи правопорушника в разі перешкоджання ним діяльності уповноваженим посадовим особам центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд (контроль) у сфері техногенної та пожежної безпеки, у тому числі пов’язаної з проведенням перевірок шляхом внесення змін до статті 262 Кодексу.

 

Від редакції: За текстом законопроекту №3931 нормою нової ст. 185-14 КпАП буде встановлено, що створення перешкод для діяльності уповноважених посадових осіб ДСНС, зокрема пов’язаної з проведенням перевірок тягне за собою накладення штрафу від тисячі до двох тисяч  нмдг (від 17000 до 34000 грн).

Те саме діяння, вчинене повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, — тягне за собою накладення штрафу від двох тисяч до трьох тисяч нмдг (від 34000 до 51000 грн).

 

Прийнято за основу  законопроект №4157 щодо посилення рівня відповідальності за порушення вимог техногенної та пожежної безпеки

Також 26 січня ВРУ прийняла за основу  законопроект №4157 щодо посилення рівня відповідальності за порушення вимог техногенної та пожежної безпеки.

Законопроект спрямований на забезпечення належного рівня пожежної та техногенної безпеки шляхом підвищення відповідальності за порушення встановлених законодавством вимог у цих сферах.

Проектом пропонується внести зміни до статі 270 Кримінального кодексу України, якою запроваджується кримінальна відповідальність за порушення вимог техногенної та пожежної безпеки, якщо це спричинило виникнення пожежі або аварії, якою заподіяно шкоду здоров’ю людей або майнову шкоду у великому розмірі.

Законопроектом також пропонується внести зміни до статей 175, 175-2, 183, 188-8, 221, 223, 255 Кодексу України про адміністративні правопорушення в частині збільшення розміру штрафів за:

  • порушення встановлених законодавством вимог техногенної та пожежної безпеки;
  • здійснення суб’єктом господарювання господарської діяльності без декларації відповідності матеріально-технічної бази суб’єкта господарювання вимогам законодавства у сфері пожежної безпеки та невиконання приписів, розпоряджень та постанов посадових осіб центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного нагляду (контролю) у сфері техногенної та пожежної безпеки;
  • завідомо неправдивий виклик спеціальних служб.

Проектом передбачається виключити статтю 188-16 КУпАП для усунення подвійної відповідальність за правопорушення.

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Джерело
Верховна Рада України
Рубрика:
Право и ответственность / Контролирующие органы и проверки
Теги:
Проверки , Штрафы

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 3

Новости по теме

Консультации по теме