• Посилання скопійовано

ДПС зможе проводити під час карантину більше перевірок: проєкт постанови

ДПСУ оприлюднила проєкт постанови КМУ. Ним передбачено скорочення строків дії обмежень, встановлених п. 52-2 підрозділу 10 розділу ХХ ПКУ, в частині дії мораторію на проведення окремих видів позапланових та фактичних перевірок, а також перевірок ФОПів з доходом понад 20 млн грн

ДПС зможе проводити під час карантину більше перевірок: проєкт постанови

Державна податкова служба України відповідно до ч. 3 ст. 15 Закону України «Про доступ до публічної інформації» та ст. 21 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» повідомляє про оприлюднення проєкту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України  від 3 лютого 2021 року №89  «Про скорочення строку дії обмеження в частині дії мораторію на проведення деяких видів перевірок» (далі – проєкт постанови).

Проєкт постанови розроблено з метою забезпечення дієвого контролю органами ДПС за суб’єктами господарювання, які здійснюють свою господарську діяльність в ризикових сферах, або таких, що мають ризик несплати податків та зборів, невиконання іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, та щодо проведення перевірок яких Законом України від 30.03.2020 р. №540-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)» установлено мораторій на проведення документальних та фактичних перевірок на період з 18 березня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19).

Проєктом постанови Кабінету Міністрів України скорочується строк дії обмежень, встановлених п. 52-2 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» ПКУ, у частині дії мораторію на проведення деяких видів перевірок, дозволивши проведення таких видів перевірок:

  • тимчасово зупинених документальних перевірок платників податків – фізичних осіб (крім перевірок платників податків – фізичних осіб з обсягом одержаного доходу за попередній звітний рік у сумі, що не перевищує 20 млн грн) та фактичних перевірок, що були розпочаті до 18 березня 2020 р. та не були завершеними;
  • документальних перевірок платників податків – фізичних осіб (крім перевірок платників податків – фізичних осіб з обсягом одержаного доходу за попередній звітний рік у сумі, що не перевищує 20 млн грн), право на проведення яких надається з дотриманням вимог п. 77.4 ПКУ;
  • документальних позапланових перевірок з підстав, визначених пп. 78.1.21 ПКУ;
  • документальних позапланових перевірок (за наявності підстав, визначених пп. 78.1.1 та/або 78.1.4 ПКУ) суб’єктів господарювання, які здійснюють виплати доходів, отриманих нерезидентом із джерелом їх походження з України в частині правомірності застосування звільнення від оподаткування або зменшеної ставки податку, передбачених відповідним міжнародним договором України на час такої виплати, у разі отримання відповідей від іноземних компетентних органів;
  • документальних позапланових перевірок платників податків – фізичних осіб, які одержують доходи, не пов’язані зі здійсненням підприємницької чи незалежної професійної діяльності, у сумі понад 20 млн грн за рік та мають ризик щодо несплати податків та зборів, невиконання іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи;
  • фактичних перевірок (за наявності підстав, визначених п. 80.2 ПКУ) платників податків, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров’я, реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння.

Із проєктом постанови можна ознайомитися на офіційному порталі Державної податкової служби України (www.tax.gov.ua) у підрозділі «Проекти регуляторних актів» розділу «Регуляторна політика».

Зауваження та пропозиції до проєкту постанови просимо надавати упродовж одного місяця з дати його оприлюднення на офіційному порталі Державної податкової служби України на адресу:

  • Державної податкової служби України, Департамент податкового аудиту, Львівська площа, 8, м. Київ, 04655, e-mail: okorostyliova@tax.gov.ua.
  • Державної регуляторної служби України, вул.Арсенальна, буд. 9/11, м. Київ, 01011, е-mail: inform@dkrp.gov.ua.

***

Читайте також:

Джерело: ДПСУ

Рубрика: Право і відповідальність/Контролюючі органи і перевірки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Контролюючі органи і перевірки»