• Посилання скопійовано

Позапланові перевірки ДПС: коли та як проводяться?

Податківці навели правила проведення позапланових перевірок

Позапланові перевірки ДПС: коли та як проводяться?

ДПС у Тернопільській області розповідає, що в межах відпрацювання платників податків ризикових категорій виділяють наступні категорії:

  • суб’єкт господарювання, що зареєстрований платником ПДВ, який отримував необґрунтовану податкову вигоду за рахунок відображення у даних податкової звітності оформлених нереальних операцій з придбання товарів (робіт, послуг).
  • суб’єкт господарювання, що зареєстрований платником ПДВ, який формує для інших платників схемний податковий кредит за рахунок оформлення нереальних операцій постачання (продажу) товарів/послуг, відмінних від придбаних.

Підставою для проведення документальної позапланової перевірки є отримання податкової інформації, що свідчить про порушення платником податків валютного, податкового та іншого не врегульованого ПКУ законодавства, виявлення недостовірності даних, що містяться у поданих податкових деклараціях.

Підставою буде, коли платник податків не надасть пояснення та їх документальні підтвердження на обов'язковий письмовий запит, в якому зазначаються порушення цим платником протягом 15 робочих днів з дня, наступного за днем отримання запиту.

Податковий орган, що отримав інформацію про порушення платником податкового законодавства або наявність у його податковій звітності недостовірних даних, направляє такому платнику запит про надання інформації та її документальних підтверджень. Платник протягом 15 робочих днів повинен надати відповідь на запит і документи для того, щоб спростувати наявність порушень.

Якщо платник не надав відповіді або відповідь не спростовує інформації про допущене порушення податкового законодавства, податковий орган може призначити позапланову перевірку. Рішення про призначення документальної позапланової перевірки ризикового платника оформлюється наказом.

Якщо платник вважає перевірку незаконною, у нього є два шляхи можливих дій:

  • відмова в допуску до перевірки і подальше оскарження наказу в суді;
  • допуск до перевірки та подальше оскарження її результатів, в тому числі з посиланням на процедурні порушення під час призначення перевірки.

***

Читайте також: Як проводяться документальні позапланові перевірки ДПС?

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Джерело: ДПС у Тернопільській області

Рубрика: Право і відповідальність/Контролюючі органи і перевірки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Контролюючі органи і перевірки»