• Посилання скопійовано

Як ДПС виконує судові рішення щодо блокування ПН та РК: аналіз від адвоката

За період з 01.06.2020 року по 25.08.2020 року на підставі рішень суду ДПС було зареєстровано лише 164 ПН/РК на суму 9,89 млн грн, в порівнянні з травнем 2020 року за три місяці зареєстровано в сім разів менше

Як ДПС виконує судові рішення щодо блокування ПН та РК: аналіз від адвоката

За матеріалами інформаційного агентства "Єдина служба правової допомоги", сайт 3222.UA повідомляє, що спеціалістами Єдиної служби правової допомоги з 2018 року проводиться адвокаційна кампанія "Правомірність зупинення та відмови реєстрації податкових накладних".

В ході адвокаційної кампанії, згідно з відповіді ДПС України, було встановлено, що за період з 01.06.2020 року по 25.08.2020 року на підставі рішень суду ДПС України було зареєстровано лише 164 ПН/РК на суму 9,89 млн грн, в порівнянні з травнем 2020 року за три місяці зареєстровано в сім разів менше. За висновками спеціалістів Служби зазначена інформація може свідчити про умисне невиконання рішень суду щодо реєстрації податкових накладних.

Враховуючи той факт, що вищезазначене суттєве зменшення обсягів реєстрації ПН/РК за рішенням суду може бути пов’язано з неправомірними вказівками (вимогами) керівництва ДПС та у зв’язку з відмовою надати відповідну інформацію щодо залишків невиконаних рішень суду Службою прийнято рішення направити відповідні звернення до членів профільного комітету Верховної Ради України, Міністерства фінансів України.

За результатами розгляду звернення направленого до Міністерства фінансів України Державною податковою службою повідомлено, що станом на 23.09.2020 року готуються до виконання 927 судових рішень вказаної категорії справ, які набрали законної сили. 

ДПС України не надано інформацію щодо дати набрання законної сили рішень суду, кількості ПН/РК, обсягів податку на додану вартість по них та причини невиконання рішень суду. 

За висновками спеціалістів Служби залишок невиконаних рішень суду у кількості 927 судових рішень вказаної категорії справ, які набрали законної сили, може свідчити про їх умисне невиконання, що у відповідності до статті 382 ККУ «Невиконання судового рішення» є кримінально каранним діянням. 

За результатами розгляду звернення Служби народним депутатом України Ольгою Василевською-Смаглюк направлено відповідне депутатське звернення до Міністерства фінансів України.

Враховуючи отриману інформацію щодо значної кількості невиконаних рішень суду, що може спричинити притягнення до кримінальної відповідальності працівників ДПС, прийнято рішення повторно направити інформування до членів профільного комітету Верховної Ради України, Міністерства фінансів України та Міністерства юстиції України, Ради бізнес-омбудсмена.

 

Звернення Служби до платників податків!

З метою припинення порушення прав платників податків та забезпечення неухильного дотримання співробітниками ДПС України вимог законодавства Службою проводиться збір інформації щодо конкретних судових рішень, які набрали законної сили та тривалий час не виконуються ДПС України. У зв'язку з чим просимо платників податків повідомляти зазначену інформацію щодо конкретних справ шляхом заповнення відповідної форми (за посиланням) або на електронну пошту 3222ua@gmail.com.

Зібрана інформація буде направлена для відповідного реагування до Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики ВРУ, Міністру фінансів України та до Ради бізнес-омбудсмена.

Джерело: Єдина служба правової допомоги

Рубрика: Право і відповідальність/Судова практика

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Судова практика»