Главная Все новости Право и ответственность Ответственность, санкции и штрафы

Штрафы за Отчетом о контролируемых операциях выросли!

Для налогоплательщиков, осуществляющих контролируемые операции, законопроектом №5368 предусмотрено, в частности, обновление штрафных санкций за нарушение порядка подачи Отчета о контролируемых операциях, документации по ТЦО и недекларирование контролируемых операций

Насамперед, звертаємо увагу, що згідно з п. 11 підрозд. 10 «Інші перехідні положення» ПКУ штрафні (фінансові) санкції (штрафи) за наслідками перевірок, які здійснюються контролюючими органами, застосовуються у розмірах, передбачених законом, чинним на день прийняття рішень щодо застосування таких штрафних (фінансових) санкцій.

А тому, якщо рішення про застосування штрафних санкцій стосовно порушення вимог п. 39.4 ПКУ щодо контрольованих операцій, які здійснені протягом минулих років, приймаються контролюючим органом з 01.01.2017 року, то розмір штрафних санкцій застосовується на підставі п. 120.3 ПКУ у редакції, що діє з 01.01.2017 року, та вже нової 120.4 ПКУ. Тобто діятимуть вже нові штрафні санкції.

 

Як застосовуватимуться штрафи? 

Згідно з оновленим пп. 39.4.2 ПКУ, з 2017 р. діятимуть наступні правила. 

Звіт про контрольовані операції (далі - Звіт) треба буде подавати до 1 жовтня (замість 1 травня, як зараз). Як і раніше, у цьому звіті зазначається інформація про всі контрольовані операції, здійснені платником податків у звітному періоді (році). 

Але з 01.01.2017 р. у разі виявлення платником податку у раніше поданому Звіті інформації не в повному обсязі або з помилками (недоліками), такий платник податків матиме право подати:

-  новий звіт до закінчення граничного строку подання Звіту за такий самий звітний період;

- уточнюючий звіт у разі його подання після закінчення граничного строку для відповідного звітного періоду. 

Втім, подавати уточнюючий звіт під час проведення документальних перевірок (не зазначено, яких саме, а отже, всіх документальних перевірок, передбачених ПКУ) заборонено.

 

І головне: подання платником податку уточнюючого Звіту про контрольовані операції не звільняє його від відповідальності, передбаченої п. 120.3 ПКУ.

 

А це означає, що, наприклад, у разі подання уточнюючого Звіту, в якому було додано контрольовані операції, які у Звіті не були відображені, слід сплатити 2 штрафи:

  • один – за кожен день несвоєчасного декларування контрольованих операцій,
  • другий - за сам факт недекларування контрольованих операцій.

Втім, можливо, податківці все ж таки нададуть лояльніше роз’яснення правил застосування цієї норми, бо інакше сума штрафу за незадекларовані контрольовані операції фактично подвоюється!  

Крім цього, оновленим п. 120.3 ПКУ передбачено, що у разі неподання уточнюючого Звіту після спливу 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати штрафу (тобто у разі отримання повідомлення – рішення про сплату штрафу та після закінчення 10 календарних днів з дати отримання такого рішення + ще 30 календарних днів) додатково слід буде платити 5 розмірів прожиткового мінімуму за кожен календарний день неподання уточнюючого Звіту. Втім, як на практиці може бути застосовано цей штраф, теж без роз’яснення  фахівців ДФС не обійтись. 

 

Оновлені штрафні санкції

З 01.01.2017 року відповідно до оновленого п. 120.3 ПКУ та нового п. 120.4 ПКУ діятимуть такі штрафні санкції:

Порушення

До 31.12.2016 р.

Після 01.01.2017 р. (згідно з текстом законопроекту №5368 до другого читання)

Неподання Звіту про контрольовані операції

300 розмірів мінімальної заробітної плати*, тобто у 2016 році 413 400 грн

300 розмірів прожиткового мінімуму**, тобто у 2017 році 480 000 грн.

Окрім того, у разі неподання Звіту після спливу 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати штрафу (тобто у разі отримання повідомлення–рішення про сплату штрафу та несплати його протягом 10 календарних днів з дати отримання такого рішення) додатково слід буде платити 5 розмірів прожиткового мінімуму** за кожен календарний день неподання Звіту, тобто у 2017 році 8000 грн

Несвоєчасне подання Звіту про контрольовані операції

300 розмірів мінімальної заробітної плати*, тобто у 2016 році 413 400 грн

1 розмір прожиткового мінімуму**, тобто у 2017 році 1600 грн, за кожний календарний день несвоєчасного подання Звіту, але не більше 300 розмірів прожиткового мінімуму**, тобто у 2017 році 480 000 грн

Неподання документації з ТЦО

3 % суми контрольованих операцій, щодо яких не була подана документація, але не більше 200 розмірів мінімальної зарплати* Тобто у 2016 році 275600 грн, за всі контрольовані операції, здійснені у відповідному звітному році

3 % суми контрольованих операцій, щодо яких не була подана документація, але не більше 200 розмірівпрожиткового мінімуму** Тобто у 2017 році 320 000 грн, за всі контрольовані операції, здійснені у відповідному звітному році.

Крім того, у разі неподання документації з ТЦО після спливу 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати штрафу (тобто у разі отримання повідомлення–рішення про сплату штрафу та несплати його протягом 10 календарних днів з дати отримання такого рішення) додатково слід буде платити 5 розмірів прожиткового мінімуму** за кожен календарний деньнеподання документації (тобто у 2017 році 8000 грн)

Несвоєчасне подання документації з ТЦО

Штрафу не передбачено

2 розміри прожиткового мінімуму**, тобто у 2017 році3200 грн, за кожний календарний день несвоєчасного подання документації з ТЦО, але не більше 200 розмірівпрожиткового мінімуму**, (тобто у 2017 році 320 000 грн)

Недекларування контрольованих операцій

1 % суми контрольованих операцій, незадекларованих у поданому Звіті, але не більше 300 розмірів мінімальної зарплати*(тобто у 2016 році 413 400 грн, за всі незадекларовані контрольовані операції)

1 % суми контрольованих операцій, незадекларованих у поданому Звіті, але не більше 300 розмірівпрожиткового мінімуму** (тобто у 2017 році 480 000 грн, за всі незадекларовані контрольовані операції)

Несвоєчасне декларування контрольованих операцій

(у разі подання уточнюючого Звіту)

1 % суми контрольованих операцій, незадекларованих у поданому Звіті, але не більше 300 розмірів мінімальної заробітної плати*, тобто у 2016 році 413 400 грн, за всі незадекларовані контрольовані операції.

1 розмір прожиткового мінімуму**, тобто 1600 грн, за кожний календарний день несвоєчасного декларування контрольованих операцій в поданому Звіті, але не більше300 розмірів прожиткового мінімуму**(тобто у 2017 році 480 000 грн).

А також 1% суми контрольованих операцій, незадекларованих у поданому Звіті, але не більше 300 розмірів прожиткового мінімуму**, тобто у 2017 році 480 000 грн, за всі незадекларовані контрольовані операції.

* встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року для працездатної особи
** встановленого
 законом на 1 січня податкового (звітного) року.

Зверніть увагу!

Остаточного тексту прийнятого закону наразі немає. Вищенаведені роз’яснення ґрунтуються на підставі тексту законопроекту №5368 до другого читання. Як тільки цей текст з’явиться, ми обов’язково проаналізуємо і зазначимо, які зміни збереглися, а які в останній момент перед голосуванням депутати відхилили.

 Читайте також: Податкова реформа-2017: прийнято в цілому законопроект №5368!

Доступ к полному тексту материала возможен только для зарегистрированных пользователей. Если Вы уже зарегистрированы на нашем сайте - пожалуйста, авторизуйтесь.

Если пока нет - зарегистрируйтесь прямо сейчас: это просто, не требует Ваших персональных данных и займет не более одной минуты.

Что еще дает регистрация?

Автор:
Екатерина Калашян
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Право и ответственность / Ответственность, санкции и штрафы
Теги:
Налоговая отчетность , Штрафы , Трансфертное ценообразование , Ценообразование

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

Комментарии: 3

Новости по теме

Консультации по теме

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?