Главная Все новости Право и ответственность Ответственность, санкции и штрафы

Несвоевременно выплатили компенсацию за неиспользованный отпуск, но исправили это: будет ли штраф?

Вопрос относительно несвоевременного расчета с работниками при увольнении возникает достаточно часто, особенно относительно наложения штрафных санкций за такие действия. Гоструда издала письмо на эту тему. Разъяснение предоставлено неоднозначное, но обнадеживающеее

Коментар до листа Держпраці від 07.05.2018 р. №3571/4.1/4.1-ДП-11

Як Ви знаєте, у разі звільнення працівника йому виплачується грошова компенсація за всі невикористані ним дні щорічної відпустки, а також додаткової відпустки працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину з інвалідністю з дитинства підгрупи А І групи (ст. 83 КЗпП).

При цьому розрахуватися працівником цілком і повністю необхідно в день звільнення, а якщо він не працював, то виплати слід провести не пізніше наступного дня після предявлення звільненим працівником вимог про розрахунок (ст. 116 КЗпП).

А на що наражається роботодавець, якщо не виплатить в день звільнення компенсацію за невикористані відпустки?

Ризики можуть бути такими:

  1. Працівник може звернутися до суду й роботодавець виплатить працівникові його середній заробіток за весь час затримки до дня фактичного розрахунку (ст. 117 КЗпП);
  2. Держпраці накладе штраф у розмірі 10 МЗП (за умови, якщо це порушення буде виявлено під час перевірки).

Проте підприємство може самостійно виявити свою помилку й виплатити працівнику компенсацію за невикористані дні відпусток. Щоправда, вже після звільнення, тобто, порушення строків розрахунку буде. Чи буде застосовано штраф за недотримання державних мінімальних гарантій в оплаті праці в розмірі 10 МЗП, якщо раптом нагряне інспектор із Держпраці, якщо розрахунок все ж таки було проведено?

У листі від 07.05.2018 №3571/4.1/4.1-ДП-11 Держпраці дає ось таку відповідь: «у разі самостійного усунення роботодавцем до початку інспекційного відвідування порушення законодавства про працю щодо виплати компенсації за всі дні невикористаної відпустки в день звільнення з дотриманням вимог ст. 117 КЗпП цей факт буде врахований  уповноваженою особою при прийнятті рішення про розгляд справи про накладення штрафних санкцій».  

Звертаємо увагу! Листи Держпраці не є нормативно-правовими актами, а мають лише інформаційний характер й не факт, що інспектор, який прийшов на відвідування на підприємство, знайомий з цим листом.

І чіткої відповіді, буде штраф, чи ні, Держпраці не надає. Відповідно до п. 29 Порядку №295, заходи з притягнення об’єкта відвідування та його посадових осіб до відповідальності за недодержання державних мінімальних гарантій в оплаті праці вживаються з одночасним внесенням припису незалежно від факту усунення виявлених порушень у ході інспекційного відвідування або невиїзного інспектування.

Але можливо, що це стосується порушень, які не були усунені до перевірки. Тож припускаємо, що порушення строку розрахунку можна віднести до інших порушень і штраф буде в розмірі 1 МЗП (у 2018 р. – 3723,00 грн). Тобто, в 10 разів менший!

Це, водночас, і відповідь на питання, а чи варто взагалі щось донараховувати і сплачувати вже звільненому працівнику. Не беручи до уваги ризик звернення працівника до суду за середнім заробітком за час затримки, якщо не нараховані й невиплачені суми знайде при перевірці Держпраці, штрафу у розмірі 37 230,00 не уникнути.

Тому рекомендуємо роботодавцям відразу й повністю розрахуватися з працівником, виплативши йому середній заробіток за весь час затримки до дня фактичного розрахунку.

***

Читайте також: Донараховуємо індексацію до перевірки Держпраці: про що треба пам’ятати?

Доступ к полному тексту материала возможен только для зарегистрированных пользователей. Если Вы уже зарегистрированы на нашем сайте - пожалуйста, авторизуйтесь.

Если пока нет - зарегистрируйтесь прямо сейчас: это просто, не требует Ваших персональных данных и займет не более одной минуты.

Что еще дает регистрация?

Автор:
Галина Казначей
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Право и ответственность / Ответственность, санкции и штрафы
Теги:
Ответственность , Отпуска , Штрафы , Трудовые отношения

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме

Встигніть придбати
Податковий кодекс-2020!
закрити +