Главная Все новости Право и ответственность Ответственность, санкции и штрафы

Нардепы предлагают уменьшить штрафы за самостоятельное начисление ГФС налогов

Проектом Закона №10097 предусмотрена отмена пени и уменьшение размера штрафных санкций, которые начисляются при определении контролирующим органом суммы налогового обязательства

27 лютого 2019 року у Верховній Раді зареєстровано законопроект №10097 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо зменшення податкового навантаження на платників податків». Завантажити його можна за посиланням.

Проектом Закону передбачено скасування пені та зменшення розміру штрафних санкцій, які нараховуються у разі визначення контролюючим органом суми податкового зобов'язання.

Так, згідно з оновленим п. 123.1 ПКУ, якщо контролюючий орган самостійно визначає суму податкового зобов'язання, зменшення суми бюджетного відшкодування та/або від'ємного значення суми ПДВ платника податків на підставах, визначених підпунктами 54.3.1, 54.3.2, 54.3.4, 54.3.5, 54.3.6 ПКУ, це призведе до накладення на платника податків штрафу в розмірі 10% (на сьогодні 25%) суми визначеного податкового зобов'язання, завищеної суми бюджетного відшкодування

Статті 129-132 Податкового кодексу, які стосуються нарахування пені, запропоновано виключити.

Як зазначено у пояснювальній записці, прийняття законопроекту пов’язано з необхідністю реформування системи оподаткування, прискорення процесу переходу ДФС від каральної спрямованості до спрямованості забезпечення платникам податків якісних послуг сервісного центру, зосередженого на захисті бізнесу, збільшення надходжень від добровільно сплачених податків та зменшення фіскального тиску на підприємництво.

У разі прийняття Закону, він набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Автор:
Волос Наталия
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Право и ответственность / Ответственность, санкции и штрафы
Теги:
Ответственность , НДС , Пеня , Законопроекты , Штрафы

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?