• Посилання скопійовано

Зросте кількість штрафів у сфері охорони праці: законопроект

З метою гармонізації національного законодавства з охорони праці розроблено проект нової редакції Закону «Про охорону праці»

Зросте кількість штрафів у сфері охорони праці: законопроект

Про це повідомила Федерація профспілок на своєму сайті. Робоча назва законопроекту «Про безпеку праці та здоров’я працівників», який за планами Уряду має бути прийнятий у 2020 році, а набрати чинності з 1 січня 2021 року.

Завантажити законопроект можна тут.

Цей Закон визначатиме правові, організаційні, економічні та соціальні засади безпеки праці та здоров’я працівників в Україні і регулюватиме соціально-трудові відносини у цій сфері з метою забезпечення безпечних та здорових умов праці, збереження життя і здоров’я працівників у процесі трудової діяльності.

Крім того, ним передбачено внесення змін до КЗпП. Зокрема, ст. 265 КЗпП запропоновано доповнити 4 новими штрафами (на додачу до семи існуючих):

  • за неподання, несвоєчасного подання або подання завідомо недостовірних відомостей, що визначені законодавством про безпеку праці та здоров’я працівників, – у розмірі 1 відсотка від середньомісячного фонду оплати праці юридичної чи фізичної особи, з якої стягується штраф, за попередній рік, але не менше трикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на момент виявлення порушення;

  • за виконання робіт в умовах підвищеної небезпеки та/або експлуатації (застосуванні) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки без дозволу, одержання якого передбачено цим Законом, здійснення господарської діяльності без ідентифікації об’єктів підвищеної небезпеки, проведення, якої передбачено законодавством, а також експлуатації технологічних транспортних засобів без передбаченої законодавством реєстрації – у розмірі 3 відсотків від середньомісячного фонду оплати праці юридичної чи фізичної особи, з якої стягується штраф, за попередній рік, але не менше п’ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на момент виявлення порушення;

  • за невиконання приписів інспекторів праці – у розмірі 5 відсотків від середньомісячного фонду оплати праці юридичної чи фізичної особи, з якої стягується штраф, за попередній рік, але не менше десятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на момент виявлення порушення;

  • за завдання шкоди життю або здоров’ю працівників в наслідок допущених недоліків на споруді, в обладнанні або методах роботи щодо усунення яких інспекторами праці вносились приписи – у розмірі 25 відсотків від середньомісячного фонду оплати праці юридичної чи фізичної особи, з якої стягується штраф, за попередній рік, але не менше п’яти десятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на момент виявлення порушення.

Автор: Волос Наталія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Право і відповідальність/Відповідальність, санкції і штрафи

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Відповідальність, санкції і штрафи»