Главная Все новости Право и ответственность Ответственность, санкции и штрафы

Трудовые штрафы существенно уменьшены: принят закон!

12 декабря на вечернем заседании Рада поддержала в целом законопроект №1233. Им предусмотрено существенное уменьшение штрафов для работодателей

12 грудня на вечірньому засіданні Верховна Рада прийняла Закон "Про внесення змін до статті 265 Кодексу законів про працю України"  (законопроект №1233). За документ проголосували 267 нардепів.

Законом удосконалено порядок здійснення державного нагляду (контролю) за додержанням законодавства про працю та зменшено економічно необґрунтовані штрафні санкції за порушення норм трудового законодавства.

Зокрема, для "єдинників" І-ІІІ груп за фактичний допуск працівника до роботи без оформлення - попередження, для інших роботодавців - 10 мінзарплат. 

А от вчинення цього порушення повторно протягом двох років з дня виявлення порушення буде коштувати роботодавцям штрафом у 30 мінзарплат за кожного працівника.

При цьому розмір штрафу за недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці зменшується до суми двократного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення.

Крім того, зменшується розмір штрафу за недопуск до перевірки з питань допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору, оформлення його на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, або виплати заробітної плати без нарахування та сплати ЄСВ та податків. Так, розмір такого штрафу буде встановлено у восьмикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення.

Як зміняться всі розміри штрафів, встановлені ст. 265 КЗпП, дивіться у порівняльній таблиці від редакції.

 

Коли зміни наберуть чинності?

Остаточний текст Закону поки що не оприлюднений.

Як передбачено Прикінцевими положеннями законопроекту №1233, закон набере чинності з дня, наступного за його опублікуванням.

Отже, жодного відтермінування і звичайна схема затвердження – голосування у ВРУ (уже відбулося), підпис спікером і Президентом, опублікування в офіційному друкованому виданні. Все це може відбутися ще цього місяця.

Автор:
Волос Наталия
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Право и ответственность / Ответственность, санкции и штрафы
Теги:
Ответственность , Штрафы , Трудовые отношения

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 21

Новости по теме

Консультации по теме

Сюди! Тут -20%
на передплату
Закрыть +