Главная Все новости Право и ответственность Другое

Судебная реформа: обнародованы проекты новых процессуальных кодексов

Сегодня, 10 марта, Совет по вопросам судебной реформы обнародовал проекты изменений к трем процессуальным кодексам - Хозяйственному процессуальному кодексу, Гражданскому процессуальному кодексу и Кодексу административного судопроизводства

Внесення змін до процесуального законодавства є ще одним кроком на шляху проведення судової реформи. Робочою групою з реформування процесуального законодавства, яка створена Радою з питань судової реформи при Президентові України, наразі розроблено проекти змін до трьох процесуальних кодексів:

Основні питання, які врегульовуються в межах цього блоку, - це ефективність судового процесу, в тому числі:

- чітке розмежування юрисдикції судів різних спеціалізацій (адміністративних, господарських і загальних),

- запровадження ефективних механізмів запобігання зловживанню процесуальними правами,

- дотримання стадійності судового процесу й розумних строків судового розгляду,

- розширення та посилення ролі альтернативних способів вирішення спорів,

- вирішення питання групових (або «класових») позовів,

та інші питання, які дозволять зменшити навантаження на судову систему.

Також в рамках внесення змін до процесуального законодавства вирішується питання практичного впровадження принципів рівності, гласності, змагальності, а також принципів правової визначеності та остаточності судових рішень, в тому числі вдосконалення процедури перегляду судових рішень за нововиявленими обставинами та передачі справи на новий розгляд касаційною інстанцією. 

Окрім того, окремого врегульвання потребує питання впровадження системи електронного правосуддя, що дозволить відійти в суді від паперового обігу, натомість, забезпечить можливість швидкого отримання користувачами необхідної інформації та надасть можливість обміну електронними документами між суддями та апаратом суду,  між судом та користувачами тощо, а також забезпечить надійне та безпечне діловодство.

І не менш важливим є врегулювання питання гармонізації та уніфікації норм процесуального права в цивільному, господарському та адміністративному процесах, а також гармонізації цих норм у відповідності до стандартів країн-членів Європейського Союзу.

Джерело
Совет по вопросам судебной реформы
Рубрика:
Право и ответственность / Другое
Теги:
Суд

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?