Главная Все новости Упрощенная система Общие положения

Аванс - на общей, реализация - на упрощенной системе налогообложения. Как правильно обложить налогом?

Предприятие-неплательщик НДС получило средства на общей системе налогообложения. Товар реализован на упрощенной системе налогообложения с уплатой единого налога по ставке 3% - плательщик НДС. Нужно ли платить НДС и единый налог при реализации товара?

ДФС у Львівській області роз'яснила, що право на нарахування ПДВ та складання податкових накладних надається виключно особам, зареєстрованими платниками ПДВ.

Якщо у платника ПДВ перша подія (відвантаження товарів, оформлення документа на постачання послуг або зарахування коштів від покупця) відбулася до його реєстрації платником ПДВ, а друга подія - після реєстрації, то податкове зобов’язання з ПДВ за цією операцією не нараховується (за умови незастосування касового методу).

Коли ж платником ПДВ застосовується касовий метод визначення податкових зобов’язань, то у разі надходження за фактом оплати поставлених товарів/послуг після його реєстрації платником ПДВ, він зобов’язаний задекларувати податкові зобов’язання з ПДВ та погасити їх у встановленому законодавством порядку.

Крім цього, якщо платник до його реєстрації платником ПДВ, на дату виникнення першої події, зобов’язаний був зареєструватись платником ПДВ, у зв’язку з досягненням обсягу оподатковуваних операцій 1 млн грн, але не зареєструвався, то податкові зобов’язання з ПДВ нараховуються, а право на податковий кредит не надається.

До суми доходу платника єдиного податку третьої групи (юридичні особи) за звітний період включається вартість реалізованих протягом звітного періоду товарів (робіт, послуг), за які отримана попередня оплата (аванс) у період сплати інших податків і зборів, визначених ПКУ.

Таким чином, юрособі-платнику єдиного податку III групи необхідно включити до доходу вартість реалізованого товару на єдиному податку без сплати ПДВ за умови, що ним не застосовується касовий метод визначення податкових зобов’язань.

Джерело
ДФС у Львівській області
Рубрика:
Упрощенная система / Общие положения
Теги:
Единый налог , НДС

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?