Главная Все новости Упрощенная система Общие положения

Особенности пребывания сельхозпредприятий-единщиков на едином налоге IV группы

Фискальная служба разъяснила правовые основы применения упрощенной системы налогообложения, учета и отчетности, а также взимания единого налога, в частности, для плательщиков четвертой группы

Податківці у листі від 27.04.2016 р. №14988/7/99-99-12-03-05-17 зазначають, що для перебування на єдиному податку IV групи потрібно: мати у наявності земельні ділянки відповідного призначення; частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік не повинна бути меншою 75 %; подати до контролюючих органів загальну та звітні декларації з додатками.

Госпсуб'єкти-єдинники IV групи матимуть право на отримання витягу з реєстру після затвердження порядку формування відповідного реєстру. Формування реєстру передбачається на підставі загальної декларації. Протягом перехідного періоду за заявою госпсуб'єктів для підтвердження статусу платника єдиного податку четвертої IV надаються довідки довільної форми.

Відповідно до п. 299.10 ст. 299 ПКУ реєстрація платником єдиного податку є безстроковою і може бути анульована шляхом виключення з реєстру платників єдиного податку за рішенням контролюючого органу, зокрема, у разі: припинення юрособи (крім перетворення) відповідно до закону - в день отримання відповідним контролюючим органом від державного реєстратора повідомлення про проведення держреєстрації такого припинення; якщо у податковому (звітному) році частка сільськогосподарського товаровиробництва платника єдиного податку четвертої групи становить менш як 75%.

Підставами для прийняття контролюючим органом рішення про відмову у реєстрації госпсуб'єкта як платника єдиного податку IV групи згідно з п. 299.6 ст. 299 ПКУ є виключно: невідповідність такого суб'єкта вимогам, встановленим ст. 291 ПКУ, та наявність у госпуб'єкта, який утворюється у результаті реорганізації (крім перетворення) будь-якого платника податку, непогашених податкових зобов'язань чи податкового боргу, що виникли до такої реорганізації.

Тож, госпсуб'єкти, які перебували на обліку у контролюючих органах як платники єдиного податку IV групи на початок звітного року, можуть застосовувати спрощену систему оподаткування за умови наявності земельних ділянок та дотримання вимог щодо обсягів сільськогосподарського товаровиробництва.

Для підтвердження статусу платника єдиного податку необхідно подати до контролюючих органів загальну та звітні декларації з додатками. При цьому необхідно звернути увагу, що подання декларацій після визначеного ПКУ граничного терміну тягне за собою накладення штрафу в розмірі 170 гривень.

Таким чином, з роз'яснень ДФС виходить, що сільгосппідприємства - "єдинники" IV групи можуть залишитися на спрощеній системі, навіть якщо на поточний рік декларацію вчасно вони не подали.

Автор:
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Упрощенная система / Общие положения
Теги:
4 группа ЕН , Единый налог , Отчетность , Налоговая отчетность , Упрощенный учет , Декларация

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме