Главная Все новости Упрощенная система Общие положения

Единый счет для налогов и ЕСВ: подписание законопроекта №1049 заблокировано!

Дело в поправке №8. Она не касается единого счета, зато вносит изменения в ценообразование на табачном рынке (и как следствие - повышение цен на сигареты уже в ближайшие недели)

Як ми повідомляли, 4 жовтня Верховна Рада схвалила у другому читанні та в цілому законопроекти №1049 та №1051. Ними запроваджується з 1 січня 2021 року єдиний рахунок для сплати податків і зборів та єдиного соцвнеску. 

Проте, як і у випадку з законами про детінізацію готівкових розрахунків, підписання законопроекту №1049 заблоковане. 7 жовтня нардеп з партії "Європейська солідарність" О. Гончаренко зареєстрував в Раді проект постанови №1049-П "Про скасування рішення Верховної Ради України про прийняття в другому читанні та в цілому як закон проекту Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження єдиного рахунку для сплати податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (реєстр. № 1049 від 29 серпня 2019 року)".

Таким чином, голова Ради Дмитро Разумков не може підписати даний проект закону та передати його на підпис Президентові до розгляду проекту постанови у сесійній залі. Крім того, без підписання цього законопроекту неможливе й підписання законопроекту №1051, оскільки правила застосування єдиного рахунку прописані саме у законопроекті №1049.

 

Чому саме виникла ініціатива скасування законопроекту №1049?

Як зазначено у пояснювальній записці до проекту постанови, причинами прохання скасувати прийняття даного закону є поправка №2 щодо внесення зміни до Кримінального процесуального кодексу України та поправка №8, правка №8, яка тематично не стосується теми законопроекту, але вносить серйозні зміни до порядку ціноутворення на тютюновому ринку. Ці зміни не були предметом регулювання законопроекту, прийнятого ВРУ за основу і до тексту проекту, прийнятному за основу включені не були. За прогнозами Ради підприємців, ця поправка призведе до необгрунтованого підвищення цін на сигарети на 18% (тобто в середньому на 7 гривень за пачку) вже в найближчі тижні.

Автор:
Волос Наталия
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Упрощенная система / Общие положения
Теги:
Единый социальный взнос , Законопроекты

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

Комментарии: 5

Новости по теме

Консультации по теме

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?