Главная Все новости Упрощенная система Общие положения

Налоговые изменения для «единщиков»: анализ Закона №129-IX

Закон №129-IX предполагает не только изменения относительно применения РРО, но и ряд других новаций. В частности, увеличение с 01.01.2021 г. предельного объема дохода для II группы плательщиков ЕН, а также расширение с 20.10.2019 г. перечня запрещенных для плательщиков ЕН видов деятельности

Нагадаємо, що Законом від 20.09.2019 р. №129-ІХ внесено зміни до Податкового кодексу щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг. Але крім новацій щодо застосування РРО, цей закон передбачає й інші зміни для платників єдиного податку.

Насамперед зауважимо, що різні положення Закону №129 починають діяти з різних періодів.

 

Зміна №1. Розширення переліку заборонених видів діяльності для платників єдиного податку

На цю зміну слід звернути увагу вже зараз! Адже вона вже діє – з 20 жовтня 2019 року (дня, наступного за днем опублікування Закону №129-IX). 

Якщо раніше пп. 8 пп. 291.5.1 ПКУ містив заборону лише на здійснення діяльності з надання послуг пошти (крім кур'єрської діяльності) та зв'язку (крім діяльності, що не підлягає ліцензуванню), то зараз цей перелік включає в себе ще й діяльність з надання послуг:

Усе про єдиний податок – 
у вашій поштовій скриньці!

Нова тематична розсилка від редакції. Ви точно нічого не пропустите

Підписатись

Хочете подивитись, як це виглядає?

  • фіксованого телефонного зв’язку з правом техобслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв’язку (місцевого, міжміського, міжнародного);

  • фіксованого телефонного зв’язку з використанням безпроводового доступу до телекомунікаційної мережі з правом технічного обслуговування і надання в користування каналів електрозв’язку (місцевого, міжміського, міжнародного);

  • рухомого (мобільного) телефонного зв’язку з правом техобслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв’язку;

  • техобслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж, мереж ефірного теле- і радіомовлення, проводового радіомовлення та телемереж.

Така заборона стосується як юридичних осіб, так і фізосіб-підприємців І-ІІІ груп. Тобто, якщо вони здійснюють ці види діяльності, то не можуть бути платниками єдиного податку.

На жаль, в Законі № 129-IX немає пояснень, що робити «єдинникам», які здійснювали ці нові заборонені види діяльності станом на 20.10.2019 р. Податківці теж поки що цю ситуацію не коментували.

На нашу думку, оскільки спеціальних норм в ПКУ до такої зміни не вноситься, то діяти слід за загальними правилами. А саме:

  • до доходу від заборонених видів діяльності, отриманого після 20.10.2019 р. (включно), застосовується для підприємців ставка єдиного податку 15% (пп. 4 пп. 293.4 ПКУ), а для юросіб – подвійний розмір ставки єдиного податку (пп. 3 пп. 293.5 ПКУ);

  • у разі отримання таких доходів «єдинник» має перейти на загальну систему оподаткування (пп. 5 пп. 298.2.3 ПКУ) - з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, у якому здійснювалися такі види діяльності.

 

Зміна №2. Збільшення доходу для ІІ групи ЄП

Законом №129-IX збільшується граничний обсяг доходу для платників ЄП ІІ групи – до 2 500 000 грн.

Однак запрацює ця норма не швидко  – з 1 січня 2021 року.

Тож в 2019 та 2020 роках підприємцям – платникам ЄП ІІ групи доведеться працювати в межах доходу у 1,5 млн грн.

Автор:
Станислав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Упрощенная система / Общие положения
Теги:
2 группа ЕН , Доходы , Единый налог , РРО

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 29

Новости по теме

Консультации по теме