Главная Все новости Упрощенная система Юрлица на едином налоге

Юрлицо-«единщик» получило бюджетный грант: будет ли доход?

В состав доходов юрлица-«единщика» не включается доход в виде бюджетного гранта

Головне управління ДПС у м. Києві нагадує, що з 01 січня 2021 року визначено новий обсяг доходу для платників єдиного податку третьої групи (юридичних осіб), який не повинен перевищувати 1167 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня податкового (звітного) року.

Враховуючи, що мінімальна заробітна плата станом на 01 січня 2021 року становить 6000 грн  (ст. 8 Закону України від 15.12.2020 р. №1082-ІХ «Про Державний бюджет України на 2021 рік»), то річний ліміт доходу для платників єдиного податку третьої групи (юридичних осіб) у 2021 році складає 7 млн 2 тис. грн (1167  х  6 000 грн).

Крім того, звертаємо увагу, що до складу доходу, визначеного ст. 292 ПКУ, не включаються суми коштів та вартість майна, отриманих платником податку – юридичною особою у вигляді бюджетного гранту, за умови його цільового використання.

У разі нецільового використання наданого бюджетного гранту платник податку – юридична особа зобов'язаний збільшити податкові зобов'язання за наслідками податкового періоду, на який припадає таке порушення, на суму єдиного податку за ставкою, передбаченою п. 293.5 ПКУ (п. 292.11 ПКУ).

Такі зміни внесено Законом України від 04.11.2020 р. №962-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо державної підтримки культури, туризму та креативних індустрій».

Довідково: бюджетний грант – цільова допомога у вигляді коштів або майна, що надаються на безоплатній і безповоротній основі за рахунок коштів державного та/або місцевих бюджетів, міжнародної технічної допомоги для реалізації проекту або програми у сферах культури, туризму та у секторі креативних індустрій, спорту та інших гуманітарних сферах у порядку, встановленому законом. Перелік надавачів бюджетних грантів визначає Кабінет Міністрів України (пп. 14.1.277-1 ПКУ).

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Джерело
ГНС в г. Киеве
Рубрика:
Упрощенная система / Юрлица на едином налоге
Теги:
Доходы , Единый налог , Госбюджет

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме