Главная Все новости Упрощенная система Физлица — предприниматели на общей системе

Новая ставка единого налога применяется с месяца подачи заявления об изменениях хоздеятельности

С какого отчетного (налогового) периода единщик I или II группы должен платить единый налог по новой ставке в случае изменения места производства и/или вида хоздеятельности?, - разьясняет ГФС

Податківці в  ЗІР (категорія 107.05) нагадують, що фіксовані ставки єдиного податку встановлюються сільськими, селищними та міськими радами для фізичних осіб - підприємців, які здійснюють господарську діяльність, залежно від виду госпдіяльності, з розрахунку на календарний місяць:
- для І групи платників єдиного податку - у межах до 10 % розміру мінімальної заробітної плати;
-  для ІІ групи платників єдиного податку - у межах до 20 % розміру мінімальної заробітної плати.

У разі здійснення єдинниками І і ІІ груп кількох видів госпдіяльності застосовується максимальний розмір ставки єдиного податку, встановлений для таких видів госпдіяльності.  Максимальний розмір ставки єдиного податку застосовується і в разі здійснення такими єдинниками госпдіяльності на територіях більш як однієї сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаних територіальних громад.

При зміні податкової адреси госпсуб’єкта, місця провадження госпдіяльності, видів госпдіяльності заява про внесення змін до реєстру платників єдиного податку подається єдинником І і ІІ груп не пізніше 20 числа місяця, наступного за місяцем, у якому відбулися такі зміни.
 У разі зміни місця провадження господарської діяльності, обраних фізособою – підприємцем І і ІІ груп видів госпдіяльності зміни до реєстру платників єдиного податку вносяться в день подання платником відповідної заяви (п. 299.8 ПКУ).
Нарахування авансових внесків для платників єдиного податку І і ІІ груп здійснюється контролюючими органами на підставі заяви такого платника єдиного податку щодо розміру обраної ставки єдиного податку.

На підставі зазначених вище норм ПКУ податківці у своєму розясненні зробили такий висновок:  нова ставка єдиного податку застосовується починаючи з місяця, у якому подано заяву про відповідні зміни.

Джерело
Общедоступный информационно-справочный ресурс
Рубрика:
Упрощенная система / Физлица — предприниматели на общей системе
Теги:
1 группа ЕН , 2 группа ЕН , Единый налог , Упрощенный учет

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме