• Посилання скопійовано

Заповнення Книги обліку доходів та витрат «загальника» при застосуванні платіжної картки

Податківці розповіли, як фізособі-«загальнику» заповнити графу 2 Книги обліку доходів і витрат у разі застосування платіжної картки

Заповнення Книги обліку доходів та витрат «загальника» при застосуванні платіжної картки

«Вісник. Офіційно про податки»

Здійснюючи розрахункові операції в готівковій та/або безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, суб’єкти господарювання зобов’язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані в установленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО. Обов’язковою умовою при цьому є роздрукування відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або застосування у випадках, передбачених Законом №265, розрахункових книжок, зареєстрованих у встановленому порядку (п. 1 ст. 3 цього Закону).

У разі застосування електронного платіжного засобу (платіжної картки) при проведенні розрахунків з використанням платіжного терміналу, з’єднаного або поєднаного з РРО, касовий чек повинен додатково містити обов’язкові реквізити, передбачені п. 6 розділу ІІ Положення №13, зокрема загальну вартість придбаних товарів (отриманих послуг).

Крім того, фізична особа — підприємець, яка застосовує загальну систему оподаткування та здійснює розрахункові операції в готівковій та/або безготівковій формі для подальшого переказу готівки, зобов’язана щодня друкувати на РРО фіскальні звітні чеки, в яких зазначається інформація про обсяг виконання розрахункових операцій (п. 9 ст. 3 Закону №265). Фіскальні звітні чеки підклеюються до відповідних сторінок Книги обліку розрахункових операцій, зареєстрованої на РРО.

Облік доходів і витрат вищезазначені фізичні особи — підприємці ведуть у Книзі обліку доходів і витрат (далі — Книга), форму та порядок ведення якої затверджено наказом №481 (далі — Порядок №481).

У графі 2 Книги відображається сума доходу, отриманого від здійснення господарської діяльності із сумарним підсумком за місяць, квартал, рік, зокрема кошти, що надійшли на поточний рахунок, до каси платника податків та/або отримані готівкою, сума заборгованості, за якою минув строк позовної давності, вартість безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг) (п. 6 зазначеного Порядку).

Записи у Книзі виконуються за підсумками робочого дня, протягом якого отримано дохід (п. 5 Порядку №481).

Таким чином, у разі застосування електрон­ного платіжного засобу (платіжної картки) при проведенні розрахунків з покупцями товарів (робіт, послуг) фізична особа — підприємець, яка застосовує загальну систему оподаткування, заповнює графу 2 Книги за підсумками робочого дня на підставі інформації, зазначеної у фіскальних звітних чеках.

Джерело: Вісник. Офіційно про податки

Рубрика: Спрощена система/ФОП на загальній системі

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ФОП на загальній системі»