Главная Все новости Упрощенная система Физлица — предприниматели на общей системе

Какие уплаченные налоги включаются в расходы физлица-«общесистемщика»?

ГФС напомнила, какие уплаченные налоги включаются в расходы физлица-«общесистемщика», а какие нет

ДФС у Запорізькій області нагадує, що об’єктом оподаткування ПДФО підприємців, що застосовують загальну систему оподаткування, є чистий оподатковуваний дохід.

Такий чистий оподатковуваний дохід визначається як різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю такого підприємця.

До витрат, безпосередньо пов’язаних з отриманням доходів від провадження госпдіяльності на загальній системі оподаткування, включаються такі податки та збори:

  • суми ЄСВ у розмірах і порядку, встановлених законом;
  • платежі, сплачені за одержання ліцензій на провадження певних видів госпдіяльності фізособою – підприємцем;
  • одержання дозволу, іншого документа дозвільного характеру, які пов’язані з госпдіяльністю підприємця.

Разом з тим, до складу витрат не включаються такі податки:

  • ПДВ для підприємця, зареєстрованого як платник ПДВ;
  • акцизний податок, в т.ч. акцизний податок з реалізованих суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів;
  • ПДФО з доходу від госпдіяльності;
  • військовий збір;
  • податок на майно.

Зазначена норма передбачена п. 177.2пп. 177.4.3 ПКУ.

***

Читайте також:

Джерело
ДФС у Запорізькій області
Рубрика:
Упрощенная система / Физлица — предприниматели на общей системе
Теги:
Расходы , НДФЛ , Предприниматели

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?