Главная Все новости Упрощенная система Физлица — предприниматели на общей системе

Признание расходов предыдущего года сейчас: правила для предпринимателя-«общесистемщика»

При каких условиях предприниматель на общей системе налогообложения может отразить расходы предыдущего года в текущем периоде? Ответ узнаем из разъяснения налоговиков

Податківці у консультації від 20.05.2019 р. №2266/6/99-99-13-02-03-15/ІПК нагадали, що об'єктом оподаткування підприємця на загальній системі оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та не грошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов'язаними з господарською діяльністю фізичної особи – підприємця.

При цьому, як зазначено у п. 6 Порядку №481, у графі 6 «Сума витрат, пов'язаних з придбанням товарів (робіт, послуг)» Книги обліку доходів і витрат відображається сума витрат, які документально підтверджені та безпосередньо пов'язані з отриманням доходу за підсумками дня. А записи у Книзі виконуються за підсумками робочого дня, протягом якого отримано дохід.

Тож позиція податківців така: понесені витрати підприємцем відображаються у періоді, в якому було отримано дохід, з яким такі витрати пов’язані.

Витрати минулого року підприємець має право визнати у поточному році лише за умови, що саме в поточному році ним було отримано дохід, пов’язаний з такими витратами.

А перелік витрат, безпосередньо пов'язаних з отриманням доходів фізичною особою – підприємцем від провадження господарської діяльності на загальній системі оподаткування, визначено п. 177.4 ПКУ.

***

Читайте також:

Автор:
Станислав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Упрощенная система / Физлица — предприниматели на общей системе
Теги:
Расходы , НДФЛ , Предприниматели

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?