Главная Все новости Упрощенная система Физлица — предприниматели на едином налоге

Может ли ФЛП-«единщик» II группы предоставлять услуги неприбыльной организации?

Предприниматели считают запрет предоставлять услуги плательщикам налога на прибыль связанным с возможностью признания юрлицами расходов. Неприбыльщики налог на прибыль не платят, поэтому оптимизации не будет. Но запрет все равно работает. Почему? Узнаем из разъяснения ГФС

В ІПК від 06.06.2019 р. №2562/В/26-15-13-06-12/ІПК податківці розглянули питання, яке надійшло від платника податків. Чи може підприємець-«єдинник» II групи надавати послуги «неприбутківцям»?

Нагадаємо, що II група платників єдиного податку  - це фізособи - підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:

  • не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб;

  • обсяг доходу не перевищує 1500000 гривень.

Отже, щодо продажу товарів в таких «єдинників» обмежень для контрагентів немає – купувати може будь-хто. А ось для послуг є. І порушення цього правила тягне за собою для продавця перехід на загальну систему оподаткування (це якщо не враховувати те, що сам дохід від таких операцій буде оподатковуватися за ставкою ЄП 15%).

На підставі визначення II групи податківці дійшли до невтішного висновку: враховуючи те, що громадські організації, які є неприбутковими, не є платниками єдиного податку, фізичні особи — платники єдиного податку другої групи не мають право надавати послуги таким організаціям.

І це дійсно так. Адже юридична особа, внесена до Реєстру неприбуткових установ та організацій, може обрати ІІІ групу спрощеної системи лише за умови виключення її з Реєстру.  Ми такий варіант докладно аналізували тут>>

Тобто формально будь-якій юрособі, зокрема, і тій, яка не ставить за мету отримання прибутку для його розподілу між своїми засновниками, дозволено стати платником єдиного податку. Але перед цим її виключають з Реєстру неприбуткових установ та організацій, тож статус неприбутківця така юрособа втрачає.  

Автор:
Быкова Анна
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Упрощенная система / Физлица — предприниматели на едином налоге
Теги:
Единый налог , Неприбыльные учреждения , Регистрация

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

Комментарии: 2

Новости по теме

Консультации по теме

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?