• Посилання скопійовано

Учнів профтехів мають забезпечувати спецодягом. Уряд затвердив порядок

В Україні запрацюють єдині правила закупівлі, використання та обліку спецодягу для учнів закладів профосвіти

Учнів профтехів мають забезпечувати спецодягом. Уряд затвердив порядок

МОН розповідає, що в Україні запрацюють єдині правила закупівлі, використання та обліку спецодягу для учнів закладів профосвіти. Відповідний Порядок був затверджений Урядом сьогодні, 17 липня 2019 року. Він, зокрема, визначає механізм використання одягу, взуття та інших засобів захисту під час виробничого навчання.

«У профтеху практичні заняття є обов'язковою складовою освітнього процесу. Для таких занять учні мають бути забезпечені спецодягом, і це питання не тільки зручності, а насамперед – безпеки. Тривалий час механізм забезпечення учнів спецодягом не був врегульований нормативно, і заклади самостійно передбачали ресурси на його закупівлю та оновлення. Однак тепер Уряд затвердив Порядок, де чітко визначене джерело фінансування та розподілені зони відповідальності кожної зі сторін – адміністрації, учнів та засновників», – розповів перший заступник Міністра освіти і науки Павло Хобзей.

Він уточнив, що Порядок також стосуватиметься студентів індустріально-педагогічних коледжів і технікумів, які навчаються за програмами підготовки майстрів виробничого навчання.

У документі закладені наступні правила. Якщо учні опановують професії зі шкідливими умови праці, пов'язані із забрудненнями або роботою у несприятливих умовах, заклад має передбачити для них спеціальний одяг – комбінезони, фартухи з нагрудниками, утеплені куртки та штани для роботи у холодну пору року. Крім того, учням мають надавати взуття – чоботи або черевики, – а також додаткові захисні засоби, наприклад, респіратори, рукавиці, закриті захисні окуляри тощо.

Спецодяг купуватимуть за рахунок коштів, передбачених на охорону праці, а його облік проводитиме керівник закладу. Оскільки одяг фактично буде власністю профтеху, після завершення навчання учні мають повернути його. На період використання кожної партії спецодягу заклади повинні опікуватися його обезпилюванням, пранням, сушінням, дегазацією тощо.

У документі чітко виписані вимоги до безпеки спецодягу, а також сертифікати якості, які повинні мати потенційні постачальники виробів.

Оскільки одяг та інші захисні засоби мають різний термін використання, заклади повинні щороку складати список закупівлі нових. Його формуватимуть на базі заявок, отриманих від майстрів виробничого навчання, адже саме вони проводять практичні заняття з учнями.

Нагадаємо, що раніше Уряд ухвалив законопроєкт «Про професійну (професійно-технічну) освіту».

Джерело: Міністерство освіти і науки України

Рубрика: Суспільство і життя/Суспільство, події

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Суспільство, події»