Главная Все новости Госрегулирование Наличное обращение и касса

Когда субъект хозяйствования может отказаться от использования КУРО?

В случае выхода из строя РРО или отключения электроэнергии субъекты хозяйствования осуществляют расчетные операции с помощью резервного РРО или расчетных квитанций с ведением КУРО. В каких случаях можно не вести КУРО и не применять расчетные квитанции?

ДФС у Львівській області у ІПК від 08.08.2019 р. №3699/ІПК/10/13-01-14-07-10 нагадала, що п. 2 розд. ІІІ Наказу №547 передбачено право суб’єкта господарювання у випадках виходу з ладу РРО або відключення електроенергії не здійснення розрахункових операцій до моменту належного підключення резервного РРО або включення електроенергії. Про це повинно бути зазначено у реєстраційній заяві.

У такому випадку суб’єкт господарювання має право не реєструвати та не зберігати книги ОРО та розрахункові книжки.

Для таких РРО у реєстраційному посвідченні зазначається: «Книга ОРО на цей РРО не реєструвалась. У випадках виходу з ладу РРО або відключення електроенергії проведення розрахункових операцій не здійснюється».

При цьому податківці звертають увагу, що такі суб’єкти господарювання не мають права здійснювати розрахункові операції у разі виходу з ладу РРО або тимчасової відсутності електроенергії.

А якщо КОРО вже є, її можна скасувати?

Відповідно до п. 1 гл. 3 розд. ІІ Порядку ведення КОРО скасування реєстрації КОРО на РРО здійснюється одночасно зі скасуванням реєстрації РРО або за заявою суб’єкта господарювання, зокрема у разі прийняття розпорядчого документа про те, що у випадку виходу з ладу РРО або відключення електроенергії проведення розрахункових операцій не здійснюється до моменту належного підключення резервного РРО або включення електроенергії, непридатності для використання тощо.

Таким чином, у разі прийняття суб’єктом господарювання розпорядчого документа про те, що у випадку виходу з ладу РРО або відключення електроенергії проведення розрахункових операцій не здійснюється, суб’єкт господарювання має право скасувати реєстрацію КОРО до такого РРО, та не вести її з дати скасування (до дати скасування ведення КОРО у разі проведення розрахункових операцій є обов’язковим!).

***

Читайте також:

Автор:
Станислав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Госрегулирование / Наличное обращение и касса
Теги:
РРО , Наличность , КУРО

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 1

Новости по теме

Консультации по теме