Главная Все новости Госрегулирование Наличное обращение и касса

Изменения в Порядок регистрации и ведения расчетных книжек и КУРО: анализ проекта

Недавно Минфин обнародовал проекты изменений в нормативные документы, применяемые при использовании РРО. Теперь поговорим об изменениях, касающихся расчетных книжек, КУРО и опломбирования РРО

Про оприлюднення таких проектів ми писали тут. Але крім змін серйозних, спричинених введенням з 19.04.2019 р. програмних РРО, є і ті, які можна назвати косметичними. Тим не менш, про відсутність змін теж варто знати.

 

Зміни до Порядку реєстрації та ведення РК, КОРО

Оновленою редакцією Порядку узгоджено визначення термінів з Законом №265Законом №481/95Постановою КМУ №199 та ПКУ, оновлено назву податкового органу на актуальну – Державну податкову службу (ДПС).

Також додано два нових визначення термінів:

  • господарська одиниця – стаціонарний або пересувний об’єкт, у тому числі транспортний засіб, де реалізуються товари чи надаються послуги та здійснюються розрахункові операції;

  • сума розрахунку – сума готівкових коштів, отримана від покупця за продані товари (послуги) або видана йому при поверненні товару (рекомпенсації послуги, прийнятті цінностей під заставу, виплаті виграшів у державній лотереї та в інших випадках), або сума безготівкових коштів у разі застосування платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо.

Роз’яснено, яким чином відображати у книзі ОРО готівкові кошти, видані держателям платіжних карток (про таку можливість ми писали тут). Зокрема, така інформація повинна бути відображена у графі 10 КОРО.

Що ж стосується взаємодії податкового органу з платником податку, то передбачено такі зміни:

  • у разі подання реєстраційної заяви в електронній формі та наявності підстав для відмови податковий орган повідомляє про це у другій квитанції;
  • дані про книги ОРО, що зареєстровані суб’єктами господарювання та про книги РРО, реєстрацію яких було скасовано, публікуються ДПС щоденно (наразі щодекади);
  • електронна копія рішення ДПС щодо реєстрації буде розміщуватися в Електронному кабінеті.

Затверджені нові форми №1-КОРО№2-КОРО та 3-КОРО нічим не відрізняються від попередніх, крім хіба що більш компактної форми викладення.

 

Зміни до Порядку опломбування РРО

Змінами передбачено лише узгодження термінів, які використовуються з іншими нормативними документами та актуальною назвою податкового органу.

Додатки також викладено у аналогічній до попередньої редакції форми. При цьому змінений порядок не містить Додатку 2 (Форма №2-ЦСО) в зв’язку з втратою його актуальності через Наказ Мінфіну №773 (про який ми писали тут).

Автор:
Станислав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Госрегулирование / Наличное обращение и касса
Теги:
РРО , Расчетная книжка , КУРО

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме