Главная Все новости Госрегулирование Предпринимательство

Может ли предприниматель платить налоги и ЕСВ собственными средствами? Консультирует ГФСУ

Физлица-предприниматели, в отличие от юрлиц, могут иметь счета в банках, которые были открыты не для осуществления предпринимательской деятельности. Можно ли с них платить налоги и ЕСВ? Или оплатить их наличными через кассу банка?

ДФСУ в індивідуальній консультації від 26.10.2018 р. №4600/Ж/99-99-13-01-02-14/ІПК нагадує про загальні правила сплати податків в Україні.

Згідно з п. 35.2 ПКУ сплата податків та зборів здійснюється в готівковій або безготівковій формі, крім випадків, передбачених ПКУ або законами з питань митної справи.

Джерелами самостійної сплати грошових зобов’язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема, корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених ст. 87 ПКУ, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів (абзац перший п. 87.1 ПКУ).

Отже, як зазначають податківці, сплату податків (зокрема, обов’язкового платежу з орендної плати за землю) фізична особа - підприємець може здійснювати власними коштами (в готівковій та безготівковій формі), з урахуванням особливостей визначених законодавством України.

А які особливості можуть бути? Наприклад, якщо підприємець є платником ПДВ, то слід враховувати загальне правило для всіх платників цього податку – сплата його відбувається шляхом списання коштів з ПДВ-рахунку, відкритого в Казначействі (як це зазначено у п. 200.2 ПКУ).

Сплату податку, визначеного у декларації з ПДВ, шляхом сплати їх з іншого рахунку або готівкою через касу банку, чинним законодавством не передбачено. При цьому навіть поповнюватися цей ПДВ-рахунок має з поточного рахунку платника ПДВ – без інших варіантів. На цьому наполягає п. 22 Порядку №569.

А щодо ЄСВ, то згідно з пп. 2 п. 2 розд. IV Інструкції №449 фізичні особи – підприємці, у тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, які не мають банківського рахунку, сплачують ЄСВ шляхом готівкових розрахунків через банки чи відділення зв’язку.

Однак при цьому нормами чинного законодавства не передбачено застосування відповідальності до ФОП, які за наявності банківського рахунку сплачують ЄСВ шляхом готівкових розрахунків через банки чи відділення зв’язку. Про це податківці зазначали на ресурсі «ЗІР», а ми писали тут.

Автор:
Быкова Анна
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Госрегулирование / Предпринимательство
Теги:
Единый социальный взнос , Предприниматели

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?