• Посилання скопійовано

Закон про корпоративні договори - в дії!

18 лютого набрав чинності Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо корпоративних договорів"

Закон про корпоративні договори - в дії!

17 лютого 2018 року в "Голосі України" №33 (6678) опублікований Закон від 23.03.2017 р. №1984-VІІІ  "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо корпоративних договорів".

Законом передбачено, що він набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування (тобто з 18.02.2018 р.).

 

Що змінюється?

1) Внесено зміни до Цивільного кодексу України. Зокрема, уточнено, що:

  • безвідклична довіреність з корпоративних прав видається відповідно до закону, що регулює діяльність відповідних господарських товариств;
  • виконання зобов’язань, реалізація, зміна та припинення певних прав у договірному зобов’язанні можуть бути зумовлені вчиненням або утриманням від вчинення однією із сторін у зобов’язанні певних дій чи настанням інших обставин, передбачених договором, у тому числі обставин, які повністю залежать від волі однієї із сторін;
  • у разі порушення боржником негативного зобов’язання кредитор незалежно від сплати неустойки та (або) відшкодування збитків і моральної шкоди має право вимагати припинення дії, від вчинення якої боржник зобов’язався утриматися, якщо це не суперечить змісту зобов’язання. Така вимога може бути пред’явлена кредитором і в разі виникнення реальної загрози порушення такого зобов’язання.

2) Додано нові статті до Закону України "Про господарські товариства":

  • Стаття 51-1. Договір про реалізацію прав учасників (засновників) товариства з обмеженою відповідальністю;
  • Стаття 51-2. Безвідклична довіреність з корпоративних прав.

3) Доповнено новими статтями 26-1 "Договір між акціонерами товариства" і 26-2 "Безвідклична довіреність з корпоративних прав"  Закон України "Про акціонерні товариства".

У "Перехідних положеннях" Закону зазначено, що порядок та умови укладання корпоративних договорів, в якому однією із сторін є держава, господарське товариство, в якому частка держави становить 100 відсотків та (або) юридичні особи, в яких державі або таким господарським товариствам прямо або опосередковано належить 25 і більше відсотків статутного капіталу, визначаються окремим законом.

Автор: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Закони та підзаконні акти

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Закони та підзаконні акти»