Главная Все новости Госрегулирование Законы и подзаконные акты

Единому счету для уплаты ЕСВ и налогов быть: приняты в I чтении законопроекты

13 сентября Верховная Рада приняла в первом чтении законопроекты №1049 и №1051. Согласно им, налогоплательщики смогут платить ЕСВ и налоги на единый счет уже с июля 2020 года. Но такой переход будет добровольным
13 вересня 2019 року Верховна Рада ухвалила у першому читанні за основу:
  • законопроект №1049 "Про внесення змін до деяких законів України щодо запровадження єдиного рахунку для сплати податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування";
  • законопроект  №1051 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо запровадження єдиного рахунку для сплати податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування".

До другого читання законопроекти будуть готуватися у скорочені терміни.

Завдяки прийняттю цих законопроектів буде запроваджено систему сплати податків і зборів (крім ПДВ та акцизного податку з реалізації пального та спирту етилового), ЄСВ через Електронний кабінет платника податків на єдиний рахунок. Але перехід на такий рахунок буде добровільним.

Про все це та про інші правила користування єдиним рахунком читайте в нашій аналітиці
 
 
Коли набере чинності ця новація?

За законопроектом №1051, зміни наберуть чинності з 1 січня 2020 року, а функціонування єдиних рахунків розпочинається з 1 числа місяця, що настає за місяцем впровадження у роботу програмного забезпечення взаємодії інформаційних систем центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, та центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, але не пізніше 1 липня 2020 року.

А ось законопроектом №1049 такої деталізації не вказано. Згідно з його текстом, датою набрання чинності є 1 січня 2020 року.

Інформацію щодо прийнятих змін вже прокоментували ДПС та Мінфін. Передивитися їх можна за посиланням тут та ось тут.

***

Читайте також: Єдиний рахунок для сплати податків та ЄСВ: аналіз законопроектів №1051 та №1049

Автор:
Русанова Анна
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Госрегулирование / Законы и подзаконные акты
Теги:
Единый социальный взнос , Законопроекты , ГФСУ

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме