Главная Все новости Госрегулирование Законы и подзаконные акты

Зеленский подписал закон по борьбе с рейдерством

Законом предусматривается одновременность совершения нотариального действия и госрегистрации прав по недвижимости и бизнесу

Президент Володимир Зеленський 21 жовтня підписав Закон від 03.10.2019 р. 159-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту права власності», який спрямований на боротьбу з рейдерством (законопроект №1056-1).  Про це свідчать дані на сайті Верховної ради.

Останній етап проходження документа – повернуто з підписом від президента. Документ раніше підписав глава Верховної ради Дмитро Разумков.

Документом усуваються основні юридичні прогалини, які створюють проблеми власникам нерухомості та бізнесу.

Основні його положення передбачають:

  • припинення діяльності акредитованих суб'єктів;
  • введення обов'язковості нотаріального посвідчення договорів про відчуження корпоративних прав;
  • впровадження принципу одночасності вчинення нотаріальної дії і державної реєстрації прав;
  • підвищення відповідальності за порушення відповідних реєстраційних процедур.

Нагадаємо, Верховна рада України 3 жовтня схвалила в другому читанні законопроект №1056-1 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту права власності», який спрямований на боротьбу з рейдерством. За документ проголосували 284 нардепа. Даний закон у першому читанні Рада схвалила 12 вересня.

На початку вересня Кабінет міністрів України посилив боротьбу з рейдерством у сфері державної реєстрації.

нагадаємо також, що Зеленський підписав указ «Про заходи щодо протидії рейдерству». Зазначалося, що в документі міститься набір інструментів, які забезпечать належний захист підприємців і протидію позбавлення їх майнових прав.

 

UPD_23.10.2019

Закон опубліковано в "Голосі України" від 23.10.2019 року №202. Але він набере чинності тільки через 10 днів із цієї дати (з 2 листопада).

Джерело
РБК-Украина
Рубрика:
Госрегулирование / Законы и подзаконные акты
Теги:
Законопроекты , Регистрация

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме