Главная Все новости Госрегулирование Законы и подзаконные акты

Зеленский подписал свой закон о судебной реформе

Законом вводится новый порядок формирования Высшей квалификационной комиссии судей и сокращается состав Верховного суда

Глава держави Володимир Зеленський у понеділок, 4 листопада, підписав Закон від 16.10.2019 р. №193-IX про судову реформу. Про це свідчать дані на сайті парламенту.

Останній етап проходження документа – повернуто з підписом від президента.

Законом регулюється діяльність Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та Вищої ради правосуддя, зокрема вводиться новий порядок формування ВККС, за яким призначення на посади дванадцяти членів комісії буде здійснюватися Вищою радою правосуддя за результатами конкурсу. Склад ВККСУ буде скорочений з 16 до 12 членів. При цьому сума винагороди членам ВККС встановлюється на рівні посадового окладу судді вищого спеціалізованого суду.

У документі прописане скорочення складу Верховного суду з 200 до 100 осіб. При цьому базовий оклад суддів цього суду зменшений з 75 до 55 прожиткових мінімумів для працездатних осіб (таким чином замість 144 тис. 75 гривень встановлено суму в розмірі 105 тис. 655 гривень).

Варто також відзначити, в законі передбачене створення нового органу – Комісії з питань сумлінності та етики. Вона створюється при Вищій раді правосуддя і складається з трьох представників ради, а також трьох міжнародних експертів (при цьому участь міжнародних експертів в цій комісії припиняється через 6 років з моменту набуття чинності цим законом).

Нагадаємо, раніше законопроект схвалив глава Верховної ради Дмитро Разумков.

Нагадаємо також, що 16 жовтня народні депутати прийняли в другому читанні судову реформу президента Володимира Зеленського. За законопроект №1008 проголосували 236 парламентаріїв. Відзначимо, прийняття документа в сесійній залі зустріли криками «Ганьба».

Підкреслимо, в Раду внесли проекти постанов, якими пропонувалося скасувати прийняття судової реформи глави держави. Однак Рада 31 жовтня розблокувала підписання законопроекту №1008 для глави парламенту і відповідно президента.

Нагадаємо, генеральний секретар Ради Європи Марія Пейчіновіч-Бурич висловила стурбованість у зв'язку з прийняттям українським парламентом у першому читанні судової реформи Зеленського. Варто відзначити, Верховний суд просив відкласти прийняття закону президента України Зеленського про судову реформу.

***

UPD_06/11/2019

Закон №193 було оприлюднено в Голосі України від 06.11.2019 №212. Відповідно він набере чинності з 7 листопада 2019 року.

Джерело
РБК-Украина
Рубрика:
Госрегулирование / Законы и подзаконные акты
Теги:
Законопроекты , Суд

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме