Главная Все новости Госрегулирование Лицензии и разрешения

Мининфраструктуры работает над увеличением количества разрешений на международные грузоперевозки

Криклий отметил, что ведутся переговоры со странами ЕС по отстаиванию прав украинской стороны в контексте дефицита разрешений на международные грузоперевозки

Про це повідомив Владислав Криклій, Міністр інфраструктури України, під час зустрічі з Європейською Бізнес Асоціацією, що відбулася 25 березня.

Пан Міністр розказав бізнесу про активні перемовини з країнами ЄС щодо відстоювання прав української сторони в контексті дефіциту дозволів на міжнародні вантажні перевезення. Так, Міністерство звернуло увагу Європейської Комісії до одноосібного зменшення Польщею квот на автоперевезення. За минулі роки Польща скоротила кількість дозволів для українських перевізників з 200  тисяч до 160 тисяч, а у 2021 планувала ще одне скорочення до 140 тисяч. Однак Міністр запевнив, що в цьому році зменшення квот не відбудеться по жодній з країн. Також він додав про важливість запровадження вільного транзиту із країнами ЄС, без необхідності жодних дозволів, без жодних обмежень. 

Бізнес поцікавився щодо поточного етапу запланованого будівництва нового вантажного терміналу ДП МА «Бориспіль», на що пан Міністр відповів, що конкурс із вибору компанії-підрядника будівництва терміналу буде проведений вже цього року.

Пан Криклій має досить скептичні очікування щодо темпів відновлення авіаційної галузі у 2021. Через все нові хвилі обмежувальних заходів є великі сумніви, що цьогорічний обсяг авіаперевезень  зможе повернутися хоча би  до 50% від рівня 2019 року. Втім, у Міністерстві розповіли про деякі ініціативи щодо розвитку регіональних аеропортів. Серед потенційних заходів підтримки було названо, зокрема, скасування податку на додану вартість для внутрішніх рейсів, що дозволить стимулювати розвиток авіа галузі всередині країни.

В ході обговорення було підняте ряд питань щодо важливості продовження  реформи АТ «Укрзалізниця». Пан Міністр акцентував на тому, що при створенні нових вертикалей структури необхідно керуватися чітко визначеною стратегію, щоб уникнути непорозумінь серед основних стейкхолдерів. Щоб підвищити прозорість процедури анбандлінгу Укрзалізниці, Мінінфраструктури вдалося залучити до консультацій Європейський банк реконструкції та розвитку. Бізнес зі свого боку окреслив, що сподівається на продовженням реформи залізничного транспорту без зволікань та готовий до співпраці над важливими реформами. 

Позитивною новиною для бізнесу стало те, що Міністр озвучив свою готовність підтримати пропозицію Асоціації щодо продовження пілотного проєкту з приватної тяги ще на два роки. Також пан Криклій висловив своє переконання у тому, що дефіциту тяги цього року не буде. Наразі Укрзалізницею проводяться роботи з оновлення електротяги, і в цілому держава має комплексний план з  ремонтарізації застарілого тягового складу. Водночас, згадувалося про необхідність підсилення безпеки на залізниці шляхом позбавлення УЗ монопольних функцій щодо контролю за ремонтами вагонів, що позитивно оцінується бізнес-спільнотою. 

Під час розмови було акцентовано на важливості прийняття законопроєкту №4168 щодо створення Державного фонду внутрішніх водних шляхів. Це дозволить забезпечити належне фінансування для модернізації судноплавних шлюзів на Дніпрі, адже наразі повністю відсутнє системне джерело для покриття таких проєктів.  За словами пана Криклія, з коштами для розвитку внутрішніх водних шляхів України готові допомогти наші міжнародні партнери, а саме ЄІБ та ЄБРР. Окрім цього, пан Міністр позитивно сприйняв ініціативу щодо імплементації Директиви 2003/96/ЄС в частині скасування/компенсації акцизу на пальне для внутрішнього судноплавства. 

Європейська Бізнес Асоціація дякує пану Міністру за готовність дослуховуватися до голосу бізнесу. Спільнота сподівається на продовження професійного діалогу щодо низки ініціатив, які є надважливими для інфраструктурного розвитку України!

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Джерело
Европейская Бизнес Ассоциация
Рубрика:
Госрегулирование / Лицензии и разрешения
Теги:
Автотранспорт , Перевозки , Транспортные средства

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме