• Посилання скопійовано

Гройсман пропонує скоротити число районів в Україні до 100

Краще сформувати 100 спроможних районів, ніж мати вдвічі більше районів, які пусті, – Гройсман

Гройсман пропонує скоротити число районів в Україні до 100

Урядовий портал розповідає, що Україна п’ятий рік поспіль реалізує реформу децентралізації, і наступні роки перетворень мають дати новий поштовх розвитку регіональної економіки та покращення життя людей. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час ІІІ Форуму об’єднаних громад. Форум зібрав представників органів місцевого самоврядування з усієї України. А ключовим лейтмотивом зібрання стала позиція щодо продовження реформи децентралізації, яка дозволила посилити можливості регіонів в адміністративному та фінансовому сенсі.

Глава Уряду звернув увагу, що нинішній Форум дав можливість підсумувати перші результати змін, оскільки саме зараз в Україні накопичена «сукупність критичної маси політичної волі далі проводити реформу». «Система, яка створена сьогодні, – ефективна з точки зору нової якості послуг на території громад, – сказав Володимир Гройсман. – Люди підтримують реформу».

Саме тому, на думку Глави Уряду, потрібно працювати над незворотністю перетворень, не забуваючи про посилення відповідальності влади на місцях і про контроль процесів, що відбуваються.

«Реформа потребує нового етапу», – сказав Володимир Гройсман і нагадав, що в листопаді створено робочу групу, яка напрацьовує формат необхідних рішень.

В числі таких рішень, як пояснив Глава Уряду, – закріплення фінансової стійкості громад, закріплення принципів народовладдя в частині виборів та місцевих референдумів, закріплення координації органів влади на рівні «центр – регіони», в тому числі, в сегменті повноважень, а також формування нового територіального устрою за формулою «громада – район – регіон».

«І тут питання не і кількості районів, а в якості. Краще сформувати 100 спроможних районів, ніж мати вдвічі більше районів, які пусті, без коштів і можливостей вирішувати проблеми людей», – сказав Володимир Гройсман.

Глава Уряду наголосив, що не потрібно зараз проводити реформу заради реформи. Потрібно забезпечити якісний розвиток територій. І це – частина урядової політики середньострокового планування. «Ідея – вирішувати конкретні проблеми регіонів, а не витрачати гроші. Важливо, приміром, не просто побудувати дитячий садок, а створити цілу систему дошкільної освіти на місці», – сказав Прем’єр-міністр.

Він наголосив, що приклади такого планування вже є. Позитивний місцевий досвід потрібно активніше показувати і доводити успіх усієї реформи. «Треба захищати реформу. Конституція дає такий захист, дає поштовх створення можливостей розвитку кожної громади. Ми пройшли 5 років реформи успішно, і наступні роки мають стати ривком розвитку регіональної економіки і покращення життя людей», – сказав Володимир Гройсман.

 

Довідково

Реформа децентралізації в Україні активно впроваджується з квітня 2014 року. Відтоді ухвалено декілька законодавчих актів, які закріплюють адміністративні повноваження та фінансові можливості громад. Наразі в Україні сформовано вже 874 ОТГ, в частині з яких мають пройти перші вибори. У 18 районах ОТГ сформовані на 100%. Разом з тим є 99 районів, де немає жодної об’єднаної громади. Прямі міжбюджетні відносини мають 665 громад. Доходи їх бюджетів за 11 місяців поточного року склали 18,9 млрд грн. В ОТГ створено 123 центри надання адміністративних послуг, перелік яких обчислюється десятками. У таких центрах люди отримують різні довідки, призначають пенсії та субсидії без необхідності їхати в обласний чи районний центр.

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман виступає за закріплення в Конституції України незворотності реформи децентралізації. На його думку, процес конституційних змін можна почати вже наступного року, а в 2020 році провести місцеві вибори на нових принципах роботи місцевого самоврядування. Таким чином, 2020-2025 роки стануть одними з найуспішніших періодів розвитку держави – часом формування нової якості життя українців.

Джерело: Урядовий портал

Рубрика: Держрегулювання/Інше

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Інше»