• Посилання скопійовано

Уряд вдосконалив механізм держпідтримки інвестиційних проектів

Уряд уточнив підстави для надання позитивного або негативного висновку державної експертизи інвестиційних проектів, яким буде надана державна підтримка

Уряд вдосконалив механізм держпідтримки інвестиційних проектів

Урядовий портал розповідає, що 10 липня Кабінет Міністрів України ухвалив ініційовані та розроблені Мінекономрозвитку зміни до порядку проведення експертизи і відбору інвестиційних проектів, яким може бути надана державна підтримка у формі державних гарантій.

Так, зокрема, Уряд уточнив підстави для надання позитивного або негативного висновку державної експертизи інвестиційних проектів, яким буде надана державна підтримка. Перелік критеріїв позитивного чи негативного висновку, який може бути наданий інвестиційному проекту, доповнюється критеріями відповідності вимогам законодавства, актуальності проекту, а також взаємоузгодження в ньому екологічних, економічних і соціальних інтересів суспільства. Уряд також визначив строки проведення державної експертизи інвестиційних проектів протягом 40 робочих днів з дня надходження документів.

«Ухвалена сьогодні постанова зробить більш прозорим процес надання державних гарантій для реалізації інвестиційних проектів. Перш за все – зменшить кількість паперів при оформленні проектів, бо не буде дублювання документів, які подаються для участі у відборі. Ми також вдосконалюємо процедуру експертизи інвестиційних проектів, зокрема – оцінку ризиків Міністерством фінансів України. І насамкінець змінена постанова цілком відповідає принципам трирічного бюджетного планування», – зазначив Степан Кубів.

Постанова спрощує для заявника процес отримання документа про коректність розрахунків інвестиційного проекту. Замість довідки з банків, для яких непритаманний такий вид діяльності, слід надати документ від потенційного кредитора, який планує фінансувати проект.

Зміни до постанови також передбачають, що при ухваленні рішення про надання державної підтримки інвестиційним проектам буде враховуватись наявність у суб’єкта господарювання заборгованості перед державою по кредитах, залучених державою або під державні гарантії, а також заборгованість по виплаті заробітної плати своїм працівникам.

В зазначеній постанові Уряд також врахував зміни до Бюджетного кодексу України щодо необхідності врахування ризиків, пов’язаних із наданням державних гарантій інвестиційної діяльності (гранично допустиме відношення гарантованого державного боргу до ВВП та граничного обсягу надання державних гарантій) при підготовці Бюджетної декларації.

Джерело: Урядовий портал

Рубрика: Держрегулювання/Інше

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Інше»