Главная Все новости Госрегулирование Другое

Новые правила постановки на учет и информации о финоперациях: опубликовано постановление!

23 сентября официально опубликовано постановление КМУ №850. Им обновлена процедура подачи информации для постановки на учет (снятии с учета) СПФМ; информации о финансовых операциях, подлежащих финансовому мониторингу; ведения Госфинмониторингом учета предоставленной информации и ведения учета субъектов финансового мониторинга

9 вересня Уряд затвердив постанову про деякі питання фінансового моніторингу, яка забезпечує приведення актів Уряду до нових вимог законодавства з питань фінансового моніторингу. Про це ми повідомляли тут.

Сьогодні, 23 вересня, текст постанови КМУ від 09.09.2020 р. №850 "Деякі питання організації фінансового моніторингу" офіційно опублікований в "Урядовому кур'єрі" №185/2020. Ця постанова набере чинності з 1 січня 2021 року.

Нагадаємо, що постановою затверджено:

СПФМ (суб’єкти первинного фінансового моніторингу – бухгалтерські компанії, аудитори, нотаріуси, адвокати та ін.) матимуть змогу подавати інформацію про фінансові операції, що підлягають фінансовому моніторингу, через Електронний кабінет системи фінансового моніторингу. Такі нововведення дозволять зменшити матеріальні та часові затрати при виконанні своїх обов’язків в цій сфері.

Також надається змога СПФМ виконати свої обов’язки в частині подання нових видів повідомлень, а саме:

  • кейсового звітування про підозрілі фінансові операції або діяльність клієнтів;
  • розбіжності в інформації щодо кінцевих бенефіціарних власників клієнтів, встановленої в ході належної перевірки клієнта (так званої, «customer due diligence»), з інформацією, внесеною в ЄДР та застосування ризик-орієнтованого підходу.

Водночас визнано такими, що втратили чинність постанову КМУ від 5 серпня 2015 р. №552 та пункт 2 змін, що вносяться до постанов КМУ, затверджених постановою № 343.

***

Читайте також:

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор:
Волос Наталия
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Госрегулирование / Другое
Теги:
Финансы

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме