Главная Все новости Госрегулирование Другое

ВРУ приняла за основу законопроект о реструктуризации валютных кредитов

ВРУ на внеочередном заседании 19 марта приняла законопроект, которым определяются условия проведения реструктуризации валютных кредитов, выданных банками в прошлом лицам, которые не имели регулярного дохода в инвалюте

Економічна правда повідомляє, що Верховна Рада на позачерговому засіданні 19 березня ухвалила законопроєкт, яким визначаються умови проведення реструктуризації валютних кредитів, які банки видавали у минулому особам, які не мали регулярного доходу в іноземній валюті.

Це відомо з документів до законопроєкту 4475, який підтримали 265 депутатів.

Наразі надання споживчих кредитів в іноземній валюті заборонено законом, зазначають автори законопроєкту. Проте раніше банки "надавали кредити в іноземній валюті фізичним особам, які не мали, на мають та не будуть мати у майбутньому регулярного доходу в іноземній валюті". 

Відтак змінами пропонується захистити позичальників, які отримали такі кредити від зловживань з боку кредитодавців. Також метою законопроєкту є відновити платоспроможність позичальників, які не змогли своєчасно здійснювати платежі за цими кредитами. 

Таким чином, законопроєктом пропонується:

  • провести обов’язкову реструктуризацію на підставі закону (а не на підставі договору про реструктуризацію), умови реструктуризації визначити законом (а не договором); 
  • за наслідками реструктуризації перерахувати усі грошові зобов’язання у гривні за офіційним курсом, встановленим НБУ на день реструктуризації;
  • списати неустойку (штрафи, пеню), а сплачену до проведення реструктуризації неустойку зарахувати на погашення "тіла" кредиту та відсотків за користування; 
  • переглянути відсоткову ставку за кредитом до реструктуризації на наступну: половина розміру українського індексу ставок за дванадцятимісячними депозитами фізосіб у відповідній іноземній валюті;
  • після реструктуризації встановити ставку за користування кредитом у розмірі українського індексу ставок за дванадцятимісячними депозитами фізосіб у гривні.

Також після реструктуризації протягом трьох років буде заборонено примусово звертати стягнення на житлове нерухоме майно боржника для забезпечення виконання простроченого зобов’язання. Кредитодавцю буде заборонено оформлювати іпотечне житло у свою власність або продавати його на підставі договору про задоволення вимог іпотекодержателя.

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Джерело
Экономическая правда
Рубрика:
Госрегулирование / Другое
Теги:
Валюта , Займ , Законопроекты , Кредиты

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме