Главная Все новости Госрегулирование Другое

С 11 мая запросы от Госфинмониторинга направляются по новым правилам

Минфин утвердил приказ об определении порядка предоставления информации по запросу Госфинмониторинга в рамках мониторинга финансовых операций клиента. Субъектам первичного финансового мониторинга (а это сейчас не только аудиторы, но и частные бухгалтеры и налоговые консультанты) будет очень полезно ознакомиться с этим документом

Мінфін затвердив наказ від 05.04.2021 №196 "Про затвердження порядку надання інформації щодо відстеження (моніторингу) фінансових операцій".

Він набрав чинності з дня його офіційного опублікування. Його було опубліковано в "Офіційному віснику" № 36 від 11.05.2021 р.
 
 
Що передбачає Наказ №196?
Відповідно з 11  травня втратив дію наказ Мінфіну від 23.12.2015 року №1168 щодо затвердження старого порядку.
Ним передбачено встановити порядок та єдину процедуру надання суб’єктом на запит Держфінмоніторингу інформації щодо відстеження (моніторингу) фінансових операцій клієнта, операції якого стали об’єктом фінансового моніторингу.
 

Кому надсилатимуть запити?

Новий порядок з урахуванням приписів пп. 77 п. 4 Положення про Мінфін має поширюватись на всіх госпсуб’єктів, які підпадають під сферу моніторингу, зокрема, на:

 • суб’єктів аудиторської діяльності;
 • бухгалтерів;
 • суб’єктів господарювання, що надають послуги з бухгалтерського обліку;
 • суб’єктів господарювання, що здійснюють консультування з питань оподаткування;
 • суб’єктів господарювання, що надають посередницькі послуги під час здійснення операцій з купівлі-продажу нерухомого майна;
 • суб’єктів господарювання, що надають за винагороду консультаційні послуги, пов’язані з купівлею-продажем нерухомого майна;
 • суб’єктів господарювання, що здійснюють торгівлю за готівку дорогоцінними металами і дорогоцінним камінням та виробами з них;
 • суб’єктів господарювання, що надають послуги у сфері лотерей та/або азартних ігор;

Отже, їм такі запити і будуть надсилати.

 

В яких випадках надсилатимуть запити?

За новим Порядком Держфінмоніторинг надсилатиме запити у разі, якщо об’єктом фінансового моніторингу є:

 • фінансова операція або сукупність пов’язаних між собою фінансових операцій, що можуть бути пов’язані з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванням тероризму чи фінансуванням розповсюдження зброї масового знищення;
 • фінансова операція або інформація про клієнта, пов’язана з вчиненням кримінального правопорушення, що не стосується легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансування тероризму;
 • інформація про дії з активами, пов’язані з відповідними учасниками фінансових операцій, які їх проводять, за умови наявності ризиків використання таких активів з метою легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансування тероризму та/або фінансування розповсюдження зброї масового знищення, а також будь-яка інформація про такі дії чи події, активи та їх учасників, у т. ч. зазначена у запиті уповноваженого органу іноземної держави, відповідно до ч. 3 ст. 31 Закону.

Фактично за аналогічними операціями мали надсилатися й запити за попереднім Порядком №1168.

Втім, наразі запити будуть стосуватися дій з активами, вчинених за допомогою, зокрема, ФОП - бухгалтерів чи податкових консультантів або про які стало відомо таким особам під час встановлення ділових відносин з клієнтом.

Про це ми докладно розповідали у своєму аналітичному матеріалі на підставі проекту наказу.

***

Читайте також: Запити від Держфінмоніторингу – новий Порядок, нові питання

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор:
Русанова Анна
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Госрегулирование / Другое
Теги:
Ответственность , Финансы

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме