Главная Все новости Госрегулирование Другое

Онлайн-арест счетов за долги: какие преимущества и недостатки?

Минюст представил новое разъяснение о введении нового порядка онлайн-ареста счетов за долги

Міністерство юстиції України на своїй сторінці у facebook розповідає наступне.

Продовжуємо говорити про новий, автоматизований порядок арешту коштів на банківських рахунках боржників. Які його переваги, та чи є недоліки?

Головною перевагою запровадження автоматизації процесу отримання виконавцями інформації про номери рахунків боржників фізичних осіб та сум коштів, які наявні на таких рахунках, а також автоматизації арешту коштів за усіма категоріями виконавчих документів, є те, що впровадження такого функціоналу не лише скоротить матеріальні та трудові ресурси як зі сторони органів примусового виконання рішень, так і банків, а й значно підвищить ?ефективність виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб).

Разом із цим не можемо не сказати про недоліки запровадження цього функціоналу. Зокрема, на сьогодні до інформаційної взаємодії, яка здійснюється за допомогою розробленого прикладного програмного інтерфейсу автоматизованої системи виконавчого провадження, здійснили підключення лише 7 банків, із понад 70 зареєстрованих в Україні.

З банками, які не здійснили підключення до системи, взаємодія щодо отримання інформації про номери рахунків боржників фізичних осіб та сум коштів, які наявні на таких рахунках, а також арешту коштів на рахунках боржника, відбувається у паперовому вигляді.

Втім, більшість із зареєстрованих банківських установ уже підключені до тестового середовища системи, ще близько десятка перебувають на стадії консультацій та попередніх налаштувань стосовно підключення до тестового середовища.

Тож, чим більше установ під'єднаються до системи – тим швидше вдасться автоматизувати усю взаємодію між державними, приватними виконавцями і банками.

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Рубрика:
Госрегулирование / Другое
Теги:
Ответственность , Задолженность , Банки

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 1

Новости по теме

Консультации по теме