Главная Все новости Госрегулирование Другое

В Раде зарегистрированы законопроекты о е-контроле строительного рынка

В Верховной Раде зарегистрированы два законопроекта о реформировании системы градостроительного контроля и надзора №5655 и №5656

«РБК-Україна» розповідає, що у Верховній раді зареєстровано два законопроекти про реформування системи містобудівного контролю та нагляду №5655 та №5656, які мають на меті впровадження нових інструментів електронного контролю за сферою будівництва.

Про це повідомила співавтор законопроєктів, народний депутат, голова Координаційної ради з вирішення проблемних питань у містобудуванні Олена Шуляк.

Вона розповіла, що співавторами двох документів стали також 145 і 147 депутатів з різних фракцій.

«В основі цих законопроєктів – механізми зміни роботи на будівельному ринку, щоб зробити його максимально ефективним і без корупції. Завдяки впровадженню е-системи на всеукраїнському рівні вдасться побороти хабарництво, яким донині славилася ДАБІ», – пояснила Шуляк.

Державна реєстрація права на виконання підготовчих і будівельних робіт буде відбуватися через електронну систему. Для цього у систему або реєстри мають бути занесені необхідні документи (інформація про право на землю, містобудівні умови та обмеження, позитивний висновок експертизи).

На всіх етапах будівництва передбачені антикорупційні заходи, направлені в тому числі і на збереження історичних пам’яток: згідно з новими правилами, забудовники не зможуть отримати документи на початок робіт, якщо зведення об’єкта передбачене на місці історико-культурної пам’ятки. Повідомляється, що дії нечесних учасників ринку будуть автоматично блокуватися системою.

Також передбачається, що в процес реєстрації прав на початок будівництва вводитимуться нотаріуси та державні реєстратори речових прав на нерухоме майно. Спеціалізовані експертні організації перевірятимуть проєктну документацію на відповідність державним будівельним нормам та іншим вимогам законодавства.

Реформування містобудівної сфери не лише покращить роботу ринку, а і забезпечить більш швидку і ефективну реалізацію програми Президента Володимира Зеленського «Велике будівництво», – зазначила.

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Джерело
РБК-Украина
Рубрика:
Госрегулирование / Другое
Теги:
Строительство , Электронный документ , Законопроекты

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме