Главная Все новости Госрегулирование Другое

В Украине хотят обязать водителей грузовиков оплачивать проезд по трассам

Мининфраструктуры обнародовало для обсуждения проект Закона «О внесении изменений в некоторые законы Украины относительно платы за использование автомобильных дорог общего пользования»

Finance.ua розповідає, що Міністерство інфраструктури України оприлюднило для обговорення проект закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо плати за використання автомобільних доріг загального користування».

Про це йдеться на офіційному сайті міністерства.

Законопроект пропонує встановити плату за використання автодоріг великовантажними автомобілями.

Згідно з пояснювальною запискою, законопроект розроблено з метою адаптації нормативно-правових актів України до актів Євросоюзу, зокрема Директиви 1999/62/ЄС від 17 червня 1999 року про збори з великовантажних транспортних засобів при використанні певної інфраструктури та Плану заходів щодо виконання Угоди про асоціацію з ЄС, затвердженого постановою Кабінету міністрів №1106 у жовтні 2017 року.

Законопроектом передбачається:

  • встановлення плати за користування автомобільними дорогами загального користування державного значення транспортними засобами з повною масою 12 тонн і більше, незалежно від країни реєстрації транспортного засобу;
  • впровадження системи контролю за рухом транспортних засобів за допомогою пристрою, який використовують для визначення напряму та відстані маршруту руху транспортного засобу, та ведення електронної системи плати за користування автомобільними дорогами;
  • встановлення основних обов’язків щодо впровадження, утримання та розвиток системи справляння плати за використання автомобільних доріг загального користування транспортними засобами, а також доступу до неї;
  • забезпечення належного контролю за додержанням законодавства щодо сплати за користування автомобільними дорогами.

Кошти, отримані за справляння плати за користування автошляхами державного значення та кошти від санкцій за порушення порядку справляння такої плати пропонується направляти до Державного дорожнього фонду.

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Джерело
FINANCE.UA
Рубрика:
Госрегулирование / Другое
Теги:
Автотранспорт , Перевозки , Законопроекты , Транспортные средства

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме