Главная Все новости Госрегулирование ВЭД

В Таможенный кодекс введут понятие "унифицированная таможенная квитанция"

Сегодня, 4 апреля, принят за основу проект Закона "О внесении изменений в Таможенный кодекс Украины относительно унифицированной таможенной квитанции"

Форму та порядок застосування уніфікованої митної квитанції затверджуватиме Мінфін - Голос України

 

За прийняття в першому читанні законопроекту №4871 проголосували 235 нардепів, - повідомляє ВРУ.

На сьогодні під час митного оформлення товарів, що переміщаються громадянами, внесення грошової застави, сплати єдиного збору в пунктах пропуску через державний кордон та справляння митних платежів органами доходів і зборів тощо вже використовується уніфікована митна квитанція (МД-1). 

 

Право на визначення форми та порядку застосування МД-1 розпорядженням Кабміну було делеговано Державній митній службі. Це розпорядження, у свою чергу, було ухвалено на виконання положень Митного кодексу, які, щоправда, на сьогодні втратили чинність. Проте у чинному Митному кодексі залишаються формальності, які передбачають необхідність використання МД-1, хоча форма та порядок використання квитанції відсутні.

Законопроектом №4871 пропонується не лише визначити поняття «уніфікована митна квитанція», а й операції, під час здійснення яких може використовуватися така уніфікована митна квитанція, а також надати Міністерству фінансів повноваження щодо затвердження форми та порядку застосування зазначеної квитанції. Це, упевнені в уряді, не допустить втрат бюджету та сприятиме уникненню необґрунтованих затримок і черг на кордоні.

Законопроект також визначає операції, під час здійснення яких може використовуватися така уніфікована митна квитанція.

 

Джерело
Верховна Рада України
Рубрика:
Госрегулирование / ВЭД
Теги:
Таможня , ВЭД

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?