Главная Все новости Госрегулирование ВЭД

Минфин определил особенности выполнения таможенных формальностей по временной таможенной декларации

Внесены изменения в Порядок выполнения таможенных формальностей при осуществлении таможенного оформления товаров с применением таможенной декларации на бланке единого административного документа

Мінфін наказом від 17.08.2021 р. №470 (зареєстрований в Мін'юсті від 13.10.2021 р. за №1335/36957) затвердив зміни до Порядку виконання митних формальностей при здійсненні митного оформлення товарів із застосуванням митної декларації на бланку єдиного адміністративного документа. 

Зокрема, уточнено терміни та скорочення, визначені п. 1.2-1.4 Порядку. А також Порядок доповнено новим розділом VI "Особливості виконання митних формальностей за тимчасовою митною декларацією".

За ним, у випадках, визначених МКУ, декларування товарів, ввезених на митну територію України, або товарів, що вивозяться за межі митної території України, може бути здійснено з використанням тимчасової МД.

Подання тимчасової МД митному органу Декларант здійснює у порядку, визначеному розділом III цього Порядку, з наданням документів та/або відомостей, у тому числі засобами інформаційних технологій.

Якщо Декларант не володіє точними відомостями про код товарів згідно з УКТ ЗЕД та/або митний орган взяв проби (зразки) товарів чи прийняв рішення про застосування інших заходів контролю, які потребують додаткової інформації, спеціальних знань тощо, результати яких можуть вплинути, зокрема, на класифікацію товарів згідно з УКТ ЗЕД, виконання митних формальностей здійснюється у порядку, визначеному розділом IV цього Порядку, з урахуванням таких особливостей:

  1. Для випуску товарів відповідно до заявленого митного режиму за тимчасовою МД застосовуються курси валют, визначені відповідно до статті 31 МКУ, заходи тарифного та нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності, чинні на дату прийняття митним органом тимчасової МД. У разі якщо товари підпадають під дію заборон або обмежень, їх випуск за тимчасовою МД здійснюється за умови дотримання таких заходів.
  2. Якщо Декларант не володіє точними відомостями, необхідними для визначення ставок митних платежів, для нарахування сум митних платежів за тимчасовою МД застосовується найбільша ставка митних платежів з тих, під яку може підпадати товар. У такому разі відповідний код згідно з УКТ ЗЕД визначає митний орган відповідно до пункту 4 розділу III Порядку роботи відділу митних платежів, підрозділу митного оформлення митного органу та митного поста при вирішенні питань класифікації товарів, що переміщуються через митний кордон України, затвердженого наказом МФУ від 30.05.2012 р. №650.
  3. Якщо на момент декларування товарів за тимчасовою МД підтверджується країна походження товару, що відповідно до міжнародної угоди передбачає право на застосування преференційної ставки мита, найбільша ставка мита має визначатись відповідно до такої угоди. У разі відсутності документів про походження товарів, передбачених статтею 43 МКУ або міжнародними договорами України, застосовується найбільша повна ставка Митного тарифу України.
  4. Якщо митний орган не визнав заявленої митної вартості товарів згідно з частиною третьою статті 54 Кодексу, митний орган приймає рішення про відмову у митному оформленні згідно зі статтею 256 Кодексу. У картці відмови зазначається інформація, необхідна Декларанту для розрахунку фінансової гарантії, що обчислюється з урахуванням найбільшої величини вартості таких товарів, час імпорту яких в Україну збігається з часом імпорту задекларованих товарів та є максимально наближеним до нього та визначається на підставі наявних відомостей відповідно до статті 308 Кодексу.
  5. У разі відсутності інформації про товар у доданих Декларантом до МД документах та відповідно неможливості визначення характеристик товарів, однакових з оцінюваними, необхідних та достатніх для розрахунку фінансової гарантії, обирається найбільша митна вартість за товарною підкатегорією, у якій може класифікуватись товар, з урахуванням країни походження або виробництва.
  6. Випуск товарів за тимчасовою МД у такому разі здійснюється за умови надання митному органу гарантії відповідно до розділу X Кодексу щодо забезпечення сплати різниці між сумою митних платежів, обчисленою згідно з митною вартістю товарів, визначеною Декларантом, та сумою митних платежів, обчисленою з урахуванням інформації, зазначеної в картці відмови.

Цей наказ набере чинності з дня його офіційного опублікування. Наказ було опубліковано в "Офіційному віснику" №82 від 29.10.2021 р. Відповідно зміни запрацювали з 29 жовтня.

Протягом 30 днів з дня офіційного опублікування наказу ДМС має доопрацювати відповідне програмне забезпечення для реалізації вимог цього наказу та забезпечити організацію роботи підрозділів митних компетенцій.

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор:
Волос Наталия
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Госрегулирование / ВЭД
Теги:
Таможня , ВЭД , Декларация

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме