Главная Все новости Налогообложение Общие положения

Количество налоговых должников в Украине снова выросло (почти на 34 000)

Согласно обновленному в декабре перечню от ГНСУ, в Украине насчитывается более 1 млн предприятий и предпринимателей, которые имеют налоговый долг

13 грудня  2019 року ДПСУ на офіційному веб-сайті оприлюднила оновлений перелік суб’єктів господарювання, які мають податковий борг. Переглянути його можна тут>>

Зауважимо, що сам перелік датований 01.11.2019 р. Що це - опечатка ДПСУ чи коригування попереднього переліку за листопад, поки невідомо*. Нагадаємо, що податковий борг ФОП за листопад різко скоротився на 2 млрд грн, а з реєстру боржників зникли 50 тисяч ФОП.

Згідно з оновленими в грудні даними, в Україні налічується 1 019 884 підприємств та підприємців, які мають податковий борг перед державним або місцевим бюджетом (у листопаді було 986 049). Тобто кількість податкових боржників зросла на 33 835 осіб.

У переліку, зокрема, зазначено:

  • найменування (П.І.Б.) суб'єкта господарювання (юрособа або ФОП), який має податковий борг;
  • код ЄДРПОУ;
  • П.І.Б. керівника суб'єкта господарювання;
  • найменування територіального органу ДПС;
  • П.І.Б. керівника територіального органу ДПС;
  • загальна сума податкового боргу суб'єкта господарювання до державного бюджету, тис. грн;
  • загальна сума податкового боргу суб'єкта господарювання до місцевого бюджету, тис. грн.

Також звертаємо увагу на те, що оприлюднення інформації про суб'єктів господарювання, які мають податковий борг, на сайті ДПСУ, не звільняє від необхідності отримувати довідку для підтвердження відсутності заборгованості. Адже сума податкового боргу може змінюватись щоденно. На цьому наголосили податківці у листі від 03.12.2018 р. №22575/5/99-99-09-07.

________

*Скоріш за все, це було саме коригування переліку за листопад. Оскільки 18 грудня податківці оприлюднили на своєму порталі Інформацію про суб’єктів господарювання, які мають податковий борг (станом на 01.12.2019 р.) (завантажити). Він налічує 1 014 875 підприємств та підприємців, які мають податковий борг.

Автор:
Волос Наталия
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Налогообложение / Общие положения
Теги:
Задолженность , Налоговый долг

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

Комментарии: 1

Новости по теме

Консультации по теме