Главная Все новости Налогообложение Общие положения

Внимание! Налоги за январь 2020 года уплачиваем до 28 февраля (включительно)

За январь 2020 года налоги советуем уплатить не позднее 28 февраля. А если сделаете это в понедельник 2 марта, — скорее всего, придется доказывать свою позицию в суде

Строк сплати податкового зобов’язання, самостійно визначеного платником податків у поданій ним податковій декларації, встановлено пп. 57.1 ПКУ, а саме: «Платник податків зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом».

Ця ж норма дублюється у ст. 203 ПКУ, яка врегульовує строки подання податкової декларації з ПДВ:

 • «203.1. Податкова декларація подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
 • 203.2. Сума податкового зобов’язання, зазначена платником податку в поданій ним податковій декларації, підлягає сплаті протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пунктом 203.1 цієї статті для подання податкової декларації».

Тобто за нормальних умов (у «нормальному» місяці) сплатити податкове зобов’язання слід би було щонайпізніше 30-го числа.

Але хоч цей рік і високосний, та все ж у лютому лише 29 днів. А 30-й день — 1 березня — припадає на неділю.

Що ж до перенесення строків у такому випадку, то позиція податківців така: ПКУ передбачено (п. 49.20) перенесення останнього дня строку з вихідного (святкового) на перший за ним операційний (банківський) день лише для подання декларації. А от строки сплати податків за такою самою схемою, на думку податківців, не переносяться.

А отже, крайній строк сплати податків за січень — п’ятниця 28 лютого.

 

Що сплачуємо до 28 лютого?

 1. ЄСВ гірничими підприємствами за січень 2020 р.
 2. ПДФО з нарахованого, але не виплаченого доходу за січень 2020 р.
 3. Військовий збір з нарахованого, але не виплаченого доходу за січень 2020 р.
 4. ПДВ за січень 2020 р.
 5. Акцизний податок за січень 2020 р.
 6. Плату за землю за січень 2020 р.
 7. Рентну плату:
 • за користування надрами для видобування вуглеводневої сировини за січень 2020 р.;
 • за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами за січень 2020 р.;
 • за користування радіочастотним ресурсом за січень 2020 р.;
 • за транзитне транспортування трубопроводами аміаку за січень 2020 р.

Авансовий внесок з туристичного збору за січень 2020 р. платниками, які сплачують туристичний збір авансами щомісяця.

 

Якщо все ж не вклалися

Якщо ж ви встигли заплатити в «операційний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим днем», тобто в понеділок 2 березня, — це погано, але не катастрофічно.

Як писав «ДК» у №30/2019, Верховний Суд не підтримує позицію фіскалів, що перенесення останнього дня строку з вихідного/святкового на перший за ним робочий день стосується лише податкових декларацій і не поширюється на строки сплати податкового зобов’язання.

Але, звичайно ж, краще не доводити до суду і сплатити січневі податки до 28 лютого.

 
Автор:
Андрей Порытко
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Налогообложение / Общие положения
Теги:
НДФЛ , НКУ , Плата за землю , Рентная плата , Земля , Военный сбор

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме