Главная Все новости Налогообложение Общие положения

Закон №786 (об отмене Книг учета и не только) опубликован. Он вступает в силу с 8 августа!

7 августа официально опубликован Закон №786 о внесении изменений в НКУ относительно функционирования Электронного кабинета и упрощения работы физлиц-предпринимателей. Он вступит в силу уже с 8 августа. Но отдельные его нормы (в частности, отмена книг учета для ФЛП) начнут действовать с 1 января 2021 года

Опублікування в «Голосі України»

У п’ятницю,  7 серпня, в "Голосі України" №138 було офіційно опубліковано Закон від 14.07.2020 786-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо функціонування електронного кабінету та спрощення роботи фізичних осіб – підприємців».

Цей Закон, зокрема, скасує Книги обліку для ФОПів, про що ми вже розповіли в окремій новині ось тут.

А ще однією важливою функцією цього закону було внесення змін до Закону №466, яким нещодавно було внесено так багато змін до ПКУ і який так нещадно критикував бізнес. Щоб пригадати, що саме тоді «реформувалося», рекомендуємо переглянути експрес-аналіз від податківців.

Чи вдалося законотворцям виправити помилки і що цікавого приніс нам Закон № 786,  ми розповімо в окремій аналітиці від редакції. 

 

Нюанси набрання чинності нового Закону

За текстом Закону №786, він набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування (тобто з 8 серпня).

Крім змін в ПКУ:

  • до підпункту 16.1.16 (щодо визначення змін уповноважених осіб, які мають право користуватися Е-кабінетом), статей 4242(щодо правил впровадження електронного документообігу з ДПС), пункту 49.4 (щодо скасування договору про визнання Е-документів), що набирають чинності через 3 місяці з дня опублікування цього Закону. Тобто ці зміни запрацюють з 8 листопада 2020 року;
  • до пункту 57.1(щодо змін у сплаті авансового внеску з податку на прибуток у разі виплати дивідендів), пункту 133.3 (щодо нового порядку постановки на облік нерезидентами-платниками податку на прибуток), статті 177пункту 178.6 (щодо змін у веденні обліку доходів та витрат фізособами-«загальниками» та особами-«незалежниками»), пункту 296.1 (щодо ведення обліку доходів фізособами-«єдинниками» І та ІІ та ІІІ групи (неплатниками ПДВ) у довільній формі шляхом помісячного відображення отриманих доходів). Ці зміни наберуть чинності з 1 січня 2021 року.

***

Читайте також

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор:
Русанова Анна
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Налогообложение / Общие положения
Теги:
Предприниматели , НКУ , Законопроекты

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме