Главная Все новости Налогообложение Общие положения

Вскоре появится новая версия законопроекта о налоге на выведенный капитал

В начале апреля прошла рабочая встреча по согласованию текста законопроекта о налоге на выведенный капитал. Он подготовлен бизнес-средой совместно с Офисом простых решений и результатов

Голова аналітичного центру СУП Андрій Єрашов взяв участь у робочій зустрічі щодо узгодження тексту законопроєкту про податок на виведений капітал, підготовленого бізнес-середовищем спільно з Офісом простих рішень та результатів.

Наразі підготовка документу перебуває на фінальній стадії. Ключова ініціатива проєкту – введення податку для всього бізнесу.
У перший рік запровадження механізму законопроєкт передбачає авансовий платіж з ПнВК у сумі 50% податку на прибуток за попередній рік.

За даними Міністерства фінансів, тільки за 2019 накопичені збитки внаслідок оптимізації платниками податку на прибуток склали 1,4 трлн. грн. А із загальної кількості платників (близько 308 тисяч), 77% загальної суми податку на прибуток сплачується до бюджету 1000 платниками.

У своїх прогнозах МВФ зазначає, що без зміни економічної моделі розвитку економіка України до 2025 року навіть не досягне рівня 2013 року. В той же час, класична модель оподаткування прибутку в сучасному світі стає все менш ефективною. А от, введення ПнВК у перспективі 5 років, за даними Українського інституту майбутнього, дозволить отримати 4-6 млрд дол на рік додаткових інвестиційних коштів за рахунок заміни податку на прибуток та до 1,7-6,4 млрд дол на рік обсяг детінізованого прибутку.

СУП сподівається на якнайшвидше затвердження фінальної версії документу, подання цього проекту Президентом України та швидке прийняття Парламентом.

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Джерело
Союз украинских предпринимателей
Рубрика:
Налогообложение / Общие положения
Теги:
Налог на выведеный капитал

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме