Главная Все новости Налогообложение Акцизы

Будет ли транспорт с горючим в баке акцизным складом?

Будет ли транспортное средство с горючим в баке акцизным складом (передвижным)? Рассмотрим разъяснение налоговиков

Акцизний склад - це приміщення або територія на митній території України, де розпорядник акцизного складу провадить свою господарську діяльність шляхом вироблення, оброблення (перероблення), змішування, розливу, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізації пального (пп. "б" пп. 14.1.6 ПКУ).

Своєю чергою, акцизний склад пересувний - це транспортний засіб (автомобільний, залізничний, морський, річковий, повітряний, магістральний трубопровід), на якому переміщується та/або зберігається пальне на митній території України (пп. 14.1.61 ПКУ).

Водночас згідно з пп. «г» п. 14.1.6 ПКУ не є акцизним складом паливний бак як ємність для зберігання пального безпосередньо в транспортному засобі або технічному обладнанні, пристрої.

Відповідно до цього ДФСУ у консультації ІПК від 25.06.2019 р. №2900/6/99-99-12-02-02-15/ІПК зазначає, що транспортний засіб (зокрема, буксир), у якого пальне знаходиться тільки у паливному баку та використовується виключно для роботи двигуна транспортного засобу (буксира), не є акцизним складом (у розумінні ПКУ) або акцизним складом пересувним (у розумінні пп. 14.1.61 ПКУ).

При цьому податківці наводять визначення, що є таким паливним баком - ємність для зберігання запасу рідкого палива (бензин, гас, дизельне паливо) безпосередньо на борту транспортного засобу або технічного пристрою, який отримує енергію від рідкопаливного двигуна внутрішнього згорання.

Тобто паливний бак як ємність для зберігання пального безпосередньо в транспортному засобі (буксирі), з якого пальне потрапляє у двигун та використовується виключно для роботи двигуна, не є акцизним складом (акцизним складом пересувним). І таку ємність (як і сам транспортний засіб) реєструвати як акцизний склад не потрібно.

***

Читайте також: 

Автор:
Станислав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Налогообложение / Акцизы
Теги:
Акциз , Автотранспорт , Транспортные средства , Горючее , Акцизный склад

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Комментарии: 8

Новости по теме

Консультации по теме