Главная Все новости Налогообложение Акцизы

К акцизным накладным, зарегистрированных до 1 октября 2019 года, штрафы не применяются

Налоговики напомнили, какая ответственность установлена за нарушение сроков и порядка регистрации АН и РК к ним. При этом они отметили, что применяться штрафы будут к тем документам, дата регистрации которых в ЭРАН начинается с 1 октября 2019 года

ДФС нагадує, що п. 25 підрозділу 5 розділу ХХ «Перехідні положення» ПКУ, відповідно до змін, внесених Законом №2628 передбачено, що норми п. 120-2.1 – 120-2.3 ПКУ, якими запроваджені нові штрафні санкції, застосовуються з 1 жовтня 2019 року.

Пунктами 120-2.1 – 120-2.3 ПКУ передбачені  штрафні санкції за порушення термінів та порядку реєстрації акцизних накладних та розрахунків коригування в ЄРАН.

Розмір штрафних санкцій залежить від кількості календарних днів порушення платником акцизного податку граничних термінів реєстрації акцизних накладних/розрахунків коригування до акцизних накладних в ЄРАН, встановлених ст. 231 ПКУ, та визначений від 2 до 40 відсотків від суми акцизного податку з відповідних обсягів пального або спирту етилового, зазначених у таких акцизних накладних/ розрахунках коригування (п. 120-2.1 ПКУ). 

Пунктом 120-2.2 ПКУ встановлені штрафні санкції у розмірі 50 та 2% суми акцизного податку з відповідних обсягів пального або спирту етилового за відсутність з вини платника акцизного податку, який отримав пальне або спирт етиловий, реєстрації в ЄРАН акцизної накладної/ розрахунку коригування, другого примірника акцизної накладної/другого примірника розрахунку коригування протягом більш як 120 календарних днів після граничного терміну реєстрації акцизної накладної/розрахунку коригування,  другого примірника акцизної накладної/розрахунку коригування.  

Відповідно до Закону №2628 у новій редакції викладено ст. 231 «Акцизна накладна» і 232 «Електронне адміністрування реалізації пального та спирту етилового» ПКУ та оновлено порядок і терміни реєстрації акцизних накладних та розрахунків коригування до них в ЄРАН (п. 231.6 ПКУ).

Згідно з оновленою редакцією ст. 231 ПКУ з 01.07.2019 р. значно розширено умови та реквізити складання акцизних накладних; коло суб’єктів, які зобов’язані їх складати та реєструвати; визначені терміни для складання та реєстрації в ЄРАН акцизних накладних при ввезенні пального або спирту етилового на митну територію України; запроваджено новий порядок складання та терміни реєстрації в ЄРАН акцизних накладних в одному та двох примірниках з акцизного складу, який є місцем роздрібної торгівлі, з акцизного складу, з акцизного складу пересувного, та/або розрахунків коригування тощо.

Зважаючи на викладене, з огляду на приписи п. 25 підрозділу 5 розділу ХХ «Перехідні положення» ПКУ, враховуючи зміни щодо  підходів складання та реєстрації акцизних накладних / розрахунків коригування, встановлені ст. 231 та 232 ПКУ, у т. ч. граничних термінів їх реєстрації в ЄРАН, норми пп. 120-2.1 – 120-2.3 ПКУ, які набрали чинності 01.07.2019, стосовно застосування штрафних санкції за порушення термінів та порядку реєстрації акцизної накладної/розрахунку коригування, другого примірника акцизної накладної/другого примірника розрахунку коригування вперше починають застосовуватись із 01 жовтня 2019 року, тобто такі штрафні санкції можуть бути застосованими до акцизних накладних, розрахунків коригування до них, дата реєстрації яких в ЄРАН починається з 01 жовтня 2019 року.

Зазначену позицію ДФС погоджено Мінфіном (лист від 20.08.2019 р. №11320-10-5/21041).

Джерело
ГФСУ
Рубрика:
Налогообложение / Акцизы
Теги:
Акциз , Регистрация , Акцизная накладная

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?