Главная Все новости Налогообложение Акцизы

Отпуск горючего через горючераздаточные колонки: инструкция по заполнению АН

Как составить акцизную накладную на отпуск горючего через горючераздаточные колонки?

M.E.Doc нагадує, що Порядок заповнення акцизної накладноїрозрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального, заявки на поповнення (коригування) залишку спирту етилового затверджений наказом Мінфіну від 19.06.2019 р. №262 (далі – Порядок).

Надаємо алгоритм заповнення акцизної накладної у програмі M.E.Doc при роздрібному відпуску пального через пальнороздавальні колонки в паливний бак.

 

Особливості

Якщо здійснюється відпуск/ відвантаження пального суб’єкту господарювання (далі – СГ) – платнику акцизного податку через паливороздавальні колонки в паливний бак транспортного засобу, акцизна накладна (далі – АН) заповнюється таким чином:

1. У верхній лівій частині АН у відповідних рядках зазначаються (Рис. 1):

  • у полі «Коди операцій для складання в одному примірнику» – цифра «3»;
  • у полі «Умови оподаткування» – ознака щодо умов оподаткування пального «0»;
  • у полі «Напрям використання» – напрям 4 – реалізація пального з акцизного складу, який є місцем роздрібної торгівлі пальним, на яке отримано ліцензію на право роздрібної торгівлі пальним, що зазначається, зокрема, у разі реалізації пального з акцизного складу пересувного до паливного бака транспортного засобу або технічного обладнання, пристрою місця зберігання пального, яке не є акцизним складом.

 

 

2. У верхній правій частині АН у полі «Примірник» – номер примірника із наявної кількості примірників такої накладної, зокрема, для АН, які складаються у одному примірнику (код операції «3»), у відповідних полях зазначаються цифри «1» (номер примірника) та «1» (кількість примірників). Реєстраційний номер зареєстрованого в ЄРАН першого примірника такої АН не зазначається (Рис. 2).

 

 

У рядку «Дата складання» цифрами зазначається дата складання: день місяця (дві цифри), місяць (дві цифри), рік (чотири цифри).

Крапки, коми та інші розділові знаки не проставляються (п. 5 розд. І Порядку).

У рядку «Порядковий номер акцизної накладної» – цифровий номер (не має містити літер чи інших символів), який відповідає послідовному номеру такого документа, складеного платником податку (філією або структурним підрозділом платника податку) протягом певного періоду (п. 6 розд. І Порядку).

У рядку «Особа, що реалізує пальне» – реквізити особи (платника податку), що реалізує пальне.

У рядку «Особа – отримувач пального» – реквізити СГ – отримувача пального. 

Під час реалізації пального СГ через паливороздавальну або оливороздавальну колонку з акцизного складу, який є місцем роздрібної торгівлі пальним, на яке отримано ліцензію на право роздрібної торгівлі пальним, у відповідних клітинках рядка «Особа – отримувач пального» заповнюються обов’язкові реквізити АН, що ідентифікують отримувача пального (п. 8 розд. I Порядку):

код за ЄДРПОУ (для юросіб) або реєстраційний обліковий номер для договорів про спільну діяльність чи реєстраційний номер облікової картки платника податків, або серія (за наявності) та номер паспорта (для фізосіб);

повне чи скорочене найменування юрособи або П. І. Б. фізособи – платника податків.

В рядку «Особа – отримувач пального» не може бути зазначено «Неплатник».

 

 

У рядках «Акцизний склад/пересувний акцизний склад, з якого фізично відвантажене (відпущене) пальне» – реквізити акцизного складу, з якого фізично відвантажене (відпущене) пальне, а саме, уніфікований номер акцизного складу в СЕАРП та СЕ (п. 5 розд. ІІ Порядку).

У рядках «Акцизний склад/пересувний акцизний склад, на який фізично відвантажене (отримане) пальне» – реквізити таких акцизних складів не зазначаються відповідно до п. 7 розд. ІІ Порядку (Рис. 4).

 

 

У клітинках рядків АН, призначених для внесення реквізитів акцизного складу або пересувного акцизного складу, що не заповнюються, нулі, прочерки та інші знаки чи символи не проставляються (п. 8 розд. ІІ Порядку).

 

3. Таблична частина АН заповнюється наступним чином:

  • у графі 1 – код товарної підкатегорії пального згідно з УКТ ЗЕД (10 знаків);
  • у графі 2 – інформація щодо опису пального згідно з УКТ ЗЕД;
  • у графах 3 та 4 – інформація щодо обсягу реалізованого (відвантаженого) пального:
  • у кілограмах (графа 3);
  • у літрах, приведених до температури 15 градусів за Цельсієм (графа 4).

Внесені до цих граф показники можуть мати лише додатне значення (п. 16 розд. ІІ Порядку, Рис. 5).

 

 

В одній АН може бути зазначено операцію виключно за одним кодом УКТ ЗЕД (п. 10 розд. І Порядку).

До АН вноситься інформація за кожним кодом товарної підкатегорії пального згідно з УКТ ЗЕД. При цьому на кожен окремий код товарної підкатегорії пального згідно з УКТ ЗЕД, реалізованого із зазначеного в такій АН акцизного складу/пересувного акцизного складу та/або отриманого на кожний окремий акцизний склад/пересувний акцизний склад, складається окрема АН (п. 13 розд. ІІ Порядку).

Аналогічне роз’яснення надали податківці в Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі «ЗІР», категорія 116.13.03.

Джерело
M.E.Doc
Рубрика:
Налогообложение / Акцизы
Теги:
Горючее , Акцизная накладная

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?