Главная Все новости Налогообложение Акцизы

До 30 ноября – без штрафов за несвоевременную регистрацию АН и РК к ним

Отдельные положения нового Закона №129-ІХ начали действовать с 20.10.2019 г. В частности, речь идет об изменениях относительно штрафов за несвоевременную регистрацию АН или РК к ним

Законом від 20.09.2019 р. №129-ІХ, крім норм щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі і послуг, передбачається низка інших не менш цікавих змін.

Одна з них - пролонгація  періоду незастосування штрафів за несвоєчасно зареєстровані акцизні накладні.

Завдяки змінам штрафи, передбачені пп. 120-2.1 – 120-2.3 ПКУ (за несвоєчасну реєстрацію/нереєстрацію АН/РК до них/другого примірника АН), не застосовуються до АН/РК, які платник зобов’язаний скласти з 1 липня по 30 листопада 2019 року.

Щодо інших штрафів за порушення правил обліку, виробництва та обігу пального або спирту етилового на акцизних складах, то все залишається по-старому:

Крім цього, ПКУ доповнено новим пунктом (п. 28 підрозділ 5 Розділ ХХ ПКУ), завдяки якому платники податку отримують право зареєструвати в ЄРАН другий примірник акцизних накладних (йдеться про АН для розподілу пального, про які ми писали тут та тут), за умови, що перший примірник такої акцизної накладної зареєстрований в ЄРАН згідно з п. 23 підрозділу 5 розділу ХХ ПКУ.

Усі зміни щодо акцизів – 
у вашій поштовій скриньці!

Нова тематична розсилка від редакції. Ви точно нічого не пропустите

Підписатись

Хочете подивитись, як це виглядає?

Якщо ж перший примірник ПН, що складено відповідно до п. 23 підрозділу 5 розділу ХХ ПКУ, містить помилкові реквізити особи, яка отримує пальне (або у інших реквізитах, визначених пп. «з» та «и» пп. 231.1 ПКУ), а другий промірник АН не зареєстровано, то алгоритм дій суб’єктів господарювання виглядає так:

  • платник, який склав перший примірник акцизної накладної, складає другий примірник такої накладної, в якому зазначає правильні реквізити особи, що отримує пальне, або акцизного складу/акцизного складу пересувного, на який отримано пальне, та в день складання направляє такий примірник особі, що отримує пальне;
  • особа, що отримує пальне, реєструє другий примірник акцизної накладної в ЄРАН не пізніше трьох календарних днів після дня отримання другого примірника акцизної накладної.

Нагадаємо, що хоча Закон №129-ІХ набере чинності тільки через 6 місяців після свого опублікування (з 19.04.2020 року), але окремі положення починають діяти вже з 20.10.2019 р. Зокрема, деякі податкові зміни вже діють і для "єдинників". Про це читайте тут.

***

Читайте також: 

Автор:
Станислав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Налогообложение / Акцизы
Теги:
Акциз , Ответственность , Регистрация , Штрафы , Акцизная накладная

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме