Главная Все новости Налогообложение Акцизы

Курьерская доставка алкоголя и табака: нужно ли получать лицензию?

На этот раз в консультации налоговики четко не указали о запрете продажи алкогольной и табачной продукции с помощью курьерской доставки. Однако и прямое разрешение на такую деятельность не предоставили

Коментар до ІПК ДПС від 01.10.2020 р. № 4077/ІПК/99-00-09-03-03-06

ДПСУ нагадала, що суб’єкти господарювання, які здійснюють роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами, зобов’язані мати відповідну ліцензію.

При цьому податківці зазначили, що суб’єкти, які здійснюють інформаційно-агентські послуги та кур’єрську доставку, використовуючи мобільний додаток для отримання та виконання доручень користувачів (споживачів) щодо придбання та доставки замовлень, не зобов’язані мати відповідну ліцензію на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами.

Водночас у коментованій консультації наводиться визначення місця торгівлі при продажу тютюну та алкоголю – це місце реалізації товарів, у тому числі на розлив, в одному торговому приміщенні (будівлі) за місцем його фактичного розташування, для тютюнових виробів та пива - без обмеження площі, для алкогольних напоїв, крім пива, - торговельною площею не менше 20 кв. метрів, обладнане РРО (незалежно від їх кількості) або де є КОРО (незалежно від їх кількості), в яких фіксується виручка від продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів незалежно від того, чи оформляється через них продаж інших товарів (абз. 14 ст. 1 Закону №481).

Проте прямо про заборону або дозвіл на продаж алкогольної та тютюнової продукції через кур’єрську доставку податківці не пишуть. У деяких своїх попередніх роз’ясненнях податківці зазначали, що продаж алкоголю з доставкою (тобто не за місцем реалізації) є порушенням Закону №481 (зокрема, тут та тут). Але не заперечували про можливість продажу алкоголю та тютюнової продукції через інтернет, якщо замовлення покупець забирає особисто в магазині.

Однак у пізніших своїх консультаціях податківці надавали вже більш лояльні роз’яснення і зазначали, що доставка алкогольних напоїв за адресою покупця можлива за умови їх продажу через спеціалізовані господарські одиниці та за наявності ліцензії на роздрібну торгівлю алкоголем.

Під спеціалізованими господарськими одиницями маються на увазі зазначені в Правилах роздрібної торгівлі алкогольними напоями, затвердженими постановою КМУ від 30.07.1996 р. №854:

  • або підприємства, які спеціалізуються на торгівлі алкоголем,
  • або спеціалізовані відділи (секції) підприємств з універсальним асортиментом продовольчих товарів,
  • або заклади ресторанного господарства.

Проте у коментованій консультації йдеться про продаж із залученням сторонньої кур’єрської служби, яка використовує мобільний додаток для отримання та виконання доручень користувачів (як то Glovo, RAKETA і тд.) і податківці не тільки не пишуть про неможливість здійснення такої діяльності як доставка алкоголю, так ще й вказують, що при цьому кур’єру не потрібно мати ліцензію на роздрібний продаж.

Та все ж таки, зауважимо, що це лише індивідуальна консультація, призначена для конкретного платника податків. А зважаючи, що податківці раніше були не такі лояльні у цьому питанні, вважаємо такий підхід ризиковим і радимо платнику податків, що планує здійснювати таку діяльність, отримати власну ІПК.

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор:
Станислав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Налогообложение / Акцизы
Теги:
Акциз , Алкоголь , Лицензия , Табачные изделия

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 1

Новости по теме

Консультации по теме